Files
17 Total
No files were found. Try changing your query...
01:05 Çığlık Bir lise öğrencisi olan Casey tuhaf bir telefon alır. Telefonun öteki ucundaki sesi tanımamaktadır. Bir süre sonra yaşanan bir cinayet üzerine polis ve medya olayın üzerine gitmeye başlar. "Hayalet surat" adı verilen bir katil, çevresinde gördüğü gençleri birer birer öldürmektedir. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
03:20 Hayat Bağları 40 yaşını geride bırakmış olan mimar Pierre, karısı Catherine'den ayrılmış, genç ve güzel Hélène'le birlikte yaşamaktadır. Pierre, 18 yaşındaki oğlu Bernard'la iyice birbirlerinden koptuklarına inandığı için, aile evinde 15 gün tatil yapmayı kabul etmiştir. Karısıyla aralarında hala sürtüşme vardır; metresiyle gurur duysa da onun gençliğine bazen ayak uyduramamaktadır. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
04:55 Asla Vazgeçme 1950'li yıllarda Afrika kökenli bir Amerikan ailesi Chicago'nun güneyine taşınır. Taşındıkları yerde, yoksulluk, faşizm ve bir takım aile içi sorunlarla da mücadele etmek zorunda kalırlar. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
07:15 Uçarı Gül 1930'lar... Genç yaşta kimsesiz kalan Rose, güzel bir kızdır ve Hillyer ailesi onu evlerine hizmetçi olarak alırlar. Ancak çok alımlı ve güzel bir kız olan Rose, onu gören her erkeğin dikkatini çekmekte ve çoğu da ona hemen aşık olmaktadır. Genç kız, aslında gizliden gizliye bu durumdan oldukça memnundur. Filmin 2 dalda Oscar adaylığı bulunuyor. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
09:05 Az Sonra...
09:15 Köstebek Jeffrey Wigand, dönemin en önemli sigara firmalarından birinde araştırma bölümü başkanı olarak çalışmaktadır. Bir gün yönetim kurulu üyeleri ile farklı düşüncelere sahip olmasından ötürü işten atılınca, şirketin sağlıksız tüm politikalarını cesur bir şekilde açığa vurmaya başlar. Filmin 7 dalda Oscar adaylığı bulunuyor. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
11:50 Az Sonra...
12:00 İyi Bir Yıl Londra'da yatırım danışmanlığı yapan Max Skinner, amcasından miras kalan üzüm bağını satmak için Provence'e gider. Fakat bu satış işlemi, tahmin ettiği gibi sorunsuz geçmeyecektir. Üzüm bağının kendisine ait olduğunu iddia eden Amerikalı bir kadının varlığı, ilk zamanlarda canını oldukça sıksa da, zamanla hayatının en keyif verici günlerini geçirdiğinin farkına varacaktır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
13:55 Az Sonra...
14:05 Günaha Davet Lorenzo Anello, oğlu ve eşiyle birlikte Bronx'un oldukça ırkçı bir muhitinde yaşamaktadır. Maddi durumu pek iyi değildir ancak suça hiçbir şekilde bulaşmadan, doğru dürüst bir hayat yaşamayı başarmaktadır. Bir gün oğlu, bir gangsterin hiç yoktan bir sebeple bir adamı öldürdüğünü görür. Onu polise ihbar etmediği için gangsterle aralarında bir arkadaşlık başlar. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
16:05 Az Sonra...
16:15 Gol! Film, gerçek bir yeteneğin, koşullar ne olursa olsun keşfedilebileceği fikrine odaklanıyor. Meksikalı Munez, henüz yaşı çok küçükken ailesi ile birlikte Amerika'ya göç etmiştir. En büyük hayali ise bir futbol yıldızı olmaktır. Ancak ne yazık ki ailesi, bu konuda ona hiç destek vermez. Kader ağlarını örer ve nihayet eski bir futbolcu, Munez'i keşfeder. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
18:15 Az Sonra...
18:30 Çizgili Pijamalı Çocuk Nazi Almanya'sı, Bruno'nun babasını görevli olarak Polonya'ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur. Ancak iki çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin endişelerini artıracaktır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe)
20:05 Az Sonra...
20:30 Kıskanç Çok yakın arkadaş ve komşu olan Nick ve Tim, aynı zamanda beraber çalışmaktadırlar. Nick sürekli kısa sürede zengin olma hayali kurmakta ve bu konuya kafa yormaktadır. Bu konudaki son projesi ise, Vapoorizer adını verdiği, köpek dışkısını buharlaştırarak yok eden bir spreydir. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
22:10 Az Sonra...
22:30 Çılgınlar ve Sevgililer Komik ve biraz da aptal hareketleriyle tanınan Jesse ve Chester adlı iki genç gece katıldıkları çılgın bir partinin ardından uyandıklarında arabalarını nereye parkettiklerini hatırlayamazlar. Arabayı bulalım derken gece evini dağıttıkları kız arkadaşlarına, belalı birkaç kişiye ve hatta bir grup uzaylıya rastlarlar. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
00:15 Havuz Gizemli romanların yazarı Sarah Morton, bir süredir Londra'dan yorulmuş ve yeni romanı için ilham arayışı içerisine girmiştir. Yayıncısı John Bosload'dan, kendisinin Fransa'nın güneyi Luberon'daki evinde kalmak üzere bir teklif alır. Bölgenin sezonu olmadığı için sessiz bir ortamdır ve yazara iyi geleceğinden emindir John. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
03:15 Çılgınlar ve Sevgililer Komik ve biraz da aptal hareketleriyle tanınan Jesse ve Chester adlı iki genç gece katıldıkları çılgın bir partinin ardından uyandıklarında arabalarını nereye parkettiklerini hatırlayamazlar. Arabayı bulalım derken gece evini dağıttıkları kız arkadaşlarına, belalı birkaç kişiye ve hatta bir grup uzaylıya rastlarlar. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
05:45 Günaha Davet Lorenzo Anello, oğlu ve eşiyle birlikte Bronx'un oldukça ırkçı bir muhitinde yaşamaktadır. Maddi durumu pek iyi değildir ancak suça hiçbir şekilde bulaşmadan, doğru dürüst bir hayat yaşamayı başarmaktadır. Bir gün oğlu, bir gangsterin hiç yoktan bir sebeple bir adamı öldürdüğünü görür. Onu polise ihbar etmediği için gangsterle aralarında bir arkadaşlık başlar. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
08:05 Gol! Film, gerçek bir yeteneğin, koşullar ne olursa olsun keşfedilebileceği fikrine odaklanıyor. Meksikalı Munez, henüz yaşı çok küçükken ailesi ile birlikte Amerika'ya göç etmiştir. En büyük hayali ise bir futbol yıldızı olmaktır. Ancak ne yazık ki ailesi, bu konuda ona hiç destek vermez. Kader ağlarını örer ve nihayet eski bir futbolcu, Munez'i keşfeder. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
10:00 Az Sonra...
10:10 Çizgili Pijamalı Çocuk Nazi Almanya'sı, Bruno'nun babasını görevli olarak Polonya'ya gönderir. Bruno, kasabadaki toplama kampının tel örgülerinin öbür yanındaki bir çocukla arkadaş olur. Ancak iki çocuk arasında gelişen bu dostluk, özellikle oğlunun bu kampla ilgili gerçeği öğreneceğinden kuşkulanan Alman annenin endişelerini artıracaktır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe)
11:45 Az Sonra...
11:55 Kıskanç Çok yakın arkadaş ve komşu olan Nick ve Tim, aynı zamanda beraber çalışmaktadırlar. Nick sürekli kısa sürede zengin olma hayali kurmakta ve bu konuya kafa yormaktadır. Bu konudaki son projesi ise, Vapoorizer adını verdiği, köpek dışkısını buharlaştırarak yok eden bir spreydir. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
13:35 Az Sonra...
13:45 Denizde İsyan Konu: Rusya'daki istikrarsızlık nükleer denizaltı Alabama'nın başka bir yere kaydırılmasıyla sonuçlanır. Rus asiler bir nükleer füze tesisini ele geçimiştir ve Amerika Birleşik Devletleri'ne bir saldırı için hazırlanmaktadır. Kesinleşmeyen ateşleme emri geldiğinde denizin altında tansiyon yükselir. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
15:50 Az Sonra...
16:00 Kayıp Yüzük 300.000'e yakın Amerikalı'nın öldüğü ya da İrlanda'ya yerleştiği 2. Dünya Savaşı sırasında, 1 Haziran 1944'te 10 genç askerin içinde bulunduğu B-17 uçağı yoğun bir sis içerisinde kalır ve Belfast Cave Tepesi'ne çarpar. Kaza gerçekleşmeden önce bir asker nişan yüzüğünü uzaklardaki sevgilisine ulaştırması için köylülerden birine emanet etmiştir. Yüzüğün yıllar sonra ortaya çıkmasıyla, bazı sırlar da gün yüzüne çıkacaktır. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
18:00 Az Sonra...
18:15 Fırtına Gibi Henüz kariyerinin başlarında bir avukat olan Robin "Stormy" Weathers, meslek hayatının zorlu basamaklarını tırmanmaya çalışmaktadır. Bu sırada cinayetle suçlanan bir üniversite profesörünü savunma görevini üstlenmiştir. (Dil:Türkçe/Orijinal -Altyazı:Türkçe/İngilizce)
20:05 Az Sonra...
20:30 Erkeğin Gözyaşları Rusya'da yaşayan Yahudi bir adam para kazanmak için Amerika'ya gider ve böylece geride bıraktığı kızı ile karısına para yollayabilecektir. Fakat bir süre sonra Rusya'da çalkantılar başlar ve kızı babasının yanına götürülmesi için Amerika'ya giden bir gemiye bindirilir. Ancak gemi onu İngiltere'de bırakır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
22:15 Az Sonra...
22:35 Yıldırım Aşkı Eşleriyle çocuklarında bulamadıkları mutluluğu birbirlerinde bulan iki kadının yıllar boyunca süren dostluğunun dokunaklı, çok katmanlı hikayesi, 1942'de, işgal altındaki Fransa'da başlıyor…Filmin En İyi Yabancı film dalında Oscar adaylığı bulunuyor. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
00:50 Günah Göreve yeni atanmış olan genç rahip Amaro, çalışkanlığı ve piskoposla iyi ilişkileri nedeniyle yakında eğitim görmeye Roma'ya gidecektir. Ama öncelikle biraz deneyim kazanması gerekmektedir. Bu yüzden Papaz Benito'yla birlikte çalışması için Los Reyes'e gönderilir. En İyi Yabancı Film dalında Oscar adayıdır. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
04:00 Denizde İsyan Konu: Rusya'daki istikrarsızlık nükleer denizaltı Alabama'nın başka bir yere kaydırılmasıyla sonuçlanır. Rus asiler bir nükleer füze tesisini ele geçimiştir ve Amerika Birleşik Devletleri'ne bir saldırı için hazırlanmaktadır. Kesinleşmeyen ateşleme emri geldiğinde denizin altında tansiyon yükselir. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
06:50 Kayıp Yüzük 300.000'e yakın Amerikalı'nın öldüğü ya da İrlanda'ya yerleştiği 2. Dünya Savaşı sırasında, 1 Haziran 1944'te 10 genç askerin içinde bulunduğu B-17 uçağı yoğun bir sis içerisinde kalır ve Belfast Cave Tepesi'ne çarpar. Kaza gerçekleşmeden önce bir asker nişan yüzüğünü uzaklardaki sevgilisine ulaştırması için köylülerden birine emanet etmiştir. Yüzüğün yıllar sonra ortaya çıkmasıyla, bazı sırlar da gün yüzüne çıkacaktır. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
09:00 Fırtına Gibi Henüz kariyerinin başlarında bir avukat olan Robin "Stormy" Weathers, meslek hayatının zorlu basamaklarını tırmanmaya çalışmaktadır. Bu sırada cinayetle suçlanan bir üniversite profesörünü savunma görevini üstlenmiştir. (Dil:Türkçe/Orijinal -Altyazı:Türkçe/İngilizce)
11:00 Erkeğin Gözyaşları Rusya'da yaşayan Yahudi bir adam para kazanmak için Amerika'ya gider ve böylece geride bıraktığı kızı ile karısına para yollayabilecektir. Fakat bir süre sonra Rusya'da çalkantılar başlar ve kızı babasının yanına götürülmesi için Amerika'ya giden bir gemiye bindirilir. Ancak gemi onu İngiltere'de bırakır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
12:50 Geçmişe Dönüş Genç bir şarkıcı yaşadığı trajedi sonucunda bir gün hem Tanrı'ya hem de babasının kilisesine sırtını döner. Aradan yıllar geçip de döndüğünde bir zamanların en güçlü dinsel örgütünün kargaşa içinde olduğunu görür. Çocukluk arkadaşı ile birlikte kilise için yeni bir bakış açısı yaratmaya karar verirler. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
14:45 Ahmaklar Acele Eder Bir gecelik tutkulu bir aşk sonucunda hamile kalan Isabel, kadere inanan, ateşli bir Meksikalı'dır. Alex ise Manhattan'da yaşayan sıradan bir Amerikalı. Bu olaydan üç ay sonra karşılaşan iki genç evlenmeye karar verirler. Önlerinde Manhattan'dan Las Vegas'a uzun bir yol vardır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
16:45 Uğursuz Para Bir banka aracı para taşıdığı sırada yola para düşürür ve farketmeden yoluna devam eder. Oradan geçmekte olan Joey Coyle parayı bulur ve saklamak için evine götürür. Çok geçmeden banka paranın eksildiğinin farkına varır. Şimdi hem banka görevlileri hem FBI parayı bulmak için seferber olmuştur. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
18:40 Ayrılık Yalanları James ve Anne dışarıdan bakıldığında mutluymuş gibi görünen bir çifttir. James'in, karısının zengin ve çekici komşuları Bill ile ilişkisi olduğundan şüphelenmesiyle evlilikleri sarsılır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
20:30 Kırda Bir Pazar 1900'lerin başında bir yaz. Dul, yaşlı bir ressam olan Bay Ladmiral'in kırsal bölgede, Paris'ten trenle ulaşılan güzel bir evi vardır. Yağlı boya tablolar ve renkler eve sıcak bir hava vermektedir. Evde hizmetçisiyle yalnız yaşayan Bay Ladmiral, karısı ve iki çocuğuyla kentten kendisini ziyarete gelecek olan oğlunu beklemektedir. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
22:25 Frances Frances Farmer'ın Hollywood şöhretliğine göz kamaştırıcı yükselişi ve kara listeye alınmasıyla trajik bir yöne giren hayatının gerçek hikayesidir. Jessica Lange ve Kim Stanley bu filmle Oscar'a aday gösterildiler. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
01:05 Ölümün Beşinci Safhası Uyuşturucu müptelası ve zampara Joe Gideon, meslek yaşamının zirvesinde bir koreograftır. Bir taraftan artmakta olan rahatsızlığı ile boğuşurken, diğer taraftan Broadway'i sarsacak, onların bile tahammül edemeyeceği bir oyunun hazırlıklarına girişmektedir. Bob Fosse'nin otobiyografik filmi 4 dalda Oscar ödülüne layık görüldü. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
04:05 Ahmaklar Acele Eder Bir gecelik tutkulu bir aşk sonucunda hamile kalan Isabel, kadere inanan, ateşli bir Meksikalı'dır. Alex ise Manhattan'da yaşayan sıradan bir Amerikalı. Bu olaydan üç ay sonra karşılaşan iki genç evlenmeye karar verirler. Önlerinde Manhattan'dan Las Vegas'a uzun bir yol vardır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
06:40 Geçmişe Dönüş Genç bir şarkıcı yaşadığı trajedi sonucunda bir gün hem Tanrı'ya hem de babasının kilisesine sırtını döner. Aradan yıllar geçip de döndüğünde bir zamanların en güçlü dinsel örgütünün kargaşa içinde olduğunu görür. Çocukluk arkadaşı ile birlikte kilise için yeni bir bakış açısı yaratmaya karar verirler. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
08:35 Uğursuz Para Bir banka aracı para taşıdığı sırada yola para düşürür ve farketmeden yoluna devam eder. Oradan geçmekte olan Joey Coyle parayı bulur ve saklamak için evine götürür. Çok geçmeden banka paranın eksildiğinin farkına varır. Şimdi hem banka görevlileri hem FBI parayı bulmak için seferber olmuştur. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
10:25 Ayrılık Yalanları James ve Anne dışarıdan bakıldığında mutluymuş gibi görünen bir çifttir. James'in, karısının zengin ve çekici komşuları Bill ile ilişkisi olduğundan şüphelenmesiyle evlilikleri sarsılır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
12:00 Kırda Bir Pazar 1900'lerin başında bir yaz. Dul, yaşlı bir ressam olan Bay Ladmiral'in kırsal bölgede, Paris'ten trenle ulaşılan güzel bir evi vardır. Yağlı boya tablolar ve renkler eve sıcak bir hava vermektedir. Evde hizmetçisiyle yalnız yaşayan Bay Ladmiral, karısı ve iki çocuğuyla kentten kendisini ziyarete gelecek olan oğlunu beklemektedir. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
13:45 Fezada Kaybolanlar Martin Caidin'in aynı adlı romanından uyarlanan "Fezada Kaybolanlar'ın" senaristliğini Mayo Simon, yönetmenliğini de John Sturges üstleniyor. Dönemine göre teknik açıdan çok başarılı olan film, En İyi Görsel Efekt dalında Oscar ödülüne layık görüldü. (Dil: Türkçe/Orijinal - Altyazı: Türkçe/İngilizce)
16:05 Büyük Balık William Bloom, babası kanser nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, aile evine geri döner. Gezgin bir satıcı olan babasını yakından tanımak için, gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının yaşadıklarına dair efsaneler bir bir yerine oturacak ve yaşamını zaferleriyle ve zaaflarıyla ortaya dökecektir. Filmin En İyi Müzik dalında Oscar adaylığı bulunuyor. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe)
18:25 Sihirli Öpücük Peter Hoskins ve Rita Boyle, aralarındaki karakter farklılığına rağmen birbirlerine aşık olup evlenirler. Rita'nın olabildiğince karamsar bakışına rağmen, ilişkilerini ve aşklarını korumaya çalışan ikiliyi bekleyen sınavlar içinde bir takım doğaüstü olaylar da vardır. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
20:30 Cehennem Yolu Avustralyalı bir kamyon şoförü Pat Quid, bir kamyon dolu donmuş domuzu taşımaktadır. İki buçuk günlük yol boyunca yaşayacağı olaylar ise hiç ummadığı kadar hareketli ve gerilimli olacaktır. Genç kızları kaçıran ve tecavüz eden, sonrasında ise parçalara ayırıp gömen sapık bir katil çevreye dehşet saçmaktadır. Pat kamyonuna aldığı genç bir kızla katilin peşine duşer. (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)
22:35 Son Perde Yıllar süren başarısız projelerin ardından Hollywood oyun yazarı Steven, senaryosunu çok beğenen ve film yapmak isteyen yapımcı Joe ile tanışır. Fakat Joe, aslında olduğunu söylediği kişi değildir. O, peşinde olduğu suç çetesini ele geçirmek için bu filmi yem olarak kullanan bir FBI ajanıdır! (Dil:Türkçe/Orijinal - Altyazı:Türkçe/İngilizce)