Files
17 Total
No files were found. Try changing your query...
00:00 İlham Veren Hayatlar “INSPIRING LIVES GLOBAL”, sosyal girişimci, Televizyon sunucusu ve yaşam koçu, Yeni Zelandalı, Tiamara Williams tarafından küresel olarak geliştirilmektedir. Bu programın her bölümünde, Tiamara, bulunduğu bölgenin halkından bir ekip kurarak, yardımsever ve çevresel projeleri hayata geçiriyor.
00:30 İlham Veren Hayatlar “INSPIRING LIVES GLOBAL”, sosyal girişimci, Televizyon sunucusu ve yaşam koçu, Yeni Zelandalı, Tiamara Williams tarafından küresel olarak geliştirilmektedir. Bu programın her bölümünde, Tiamara, bulunduğu bölgenin halkından bir ekip kurarak, yardımsever ve çevresel projeleri hayata geçiriyor.
01:00 Biatlon Fransız Biatlon takımını 2010 - 2011 Dünya kupasını izle ve yüksek rekabet dünyasını keşfet.Özel sahne arkası görüntüleri ve bu destansı yolculukta yer alan yarışmacılar.
02:00 Havacılar Havacılık ve afet yardımı, Kadın Havacılık Müzesi, balonla uçma, Çift Kanatlı Uçak.
02:30 Havacılar Uçuş hizmetleri uzmanları, vahşi yaşamda hayatta kalma, havada oksijen, üç kuşak havacılar.
03:00 Kutsal Kültür Bu bölümde Dalai Lama'nın yaşadığı ve Çin işgalinden yıllar önce kaçan yüzlerce Tibetli Budistin sığındığı şehir olan McLeod Ganj'i ziyaret ediyoruz.
04:00 Akşam Güneşinin Ülkesindeki Sürücüler Tan-Tan Moussem, yılda bir gerçekleştirilen, "Sahra'nın Mavi Adamları"nın bilinen en önemli etkinliklerindendir. Her sene otuzdan fazla Sahravi, etkinliğin yapıldığı küçük yerleşkede biraraya gelerek kültürel etkileşim içine girer.
05:00 Zamansız Hazineler İnsan mirasının olağanüstü şekilde korunmasını kutlayan bir seri belgesel. Birbirinden etkileyici görüntülerle dünyanın en güzel alanlarını keşfediyoruz. Muhteşem kuşbakışı çekimlerle hazırlanan belgesel serisinde, en son arkeolojik keşifler, nefes kesici kurgusal canlandırmalar eşliğinde medeniyetlerin tarihini öğreneceğimiz muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz.
06:00 Havacılar Havalanmaya Giriş: Motor gürültüsünün deneyimin bir parçası olduğu tek zaman bu! Uçmayı Öğrenmek: Motley Crue grubunun vokali Vince Neil ile uçuş dersleri almaya başlıyor, biz de onunla takılıyoruz.
06:30 Havacılar Balonlar: Sara bizi dünyanın en büyük balon festivallerinden biri olan Battle Creek'e götürüyor. Klasik Hava Yarışı: Klask Hava Yarışı için dört gün içinde yaklaşık 2400 mil uçuş yapan yüzlerce kadın ile uçuyoruz.
07:00 Uzak Kıyılar 19. yüzyılın ortasında Britanyalılar Everest Zirvesinin dünyanın en yüksek noktası olduğunu ilan ettiler. O günden bu yana, Katmandu’nun Darjeeling vadileri birçok ziyaretçi tarafından gezildi. Bu bölümde, Tensing Norgay’ın ayak izlerini takip edecek ve muhteşem Himalaya doğasını keşfedeceğiz.
07:30 Uzak Kıyılar Shard ailesi, denizcilik yaşamını ve yıllar boyunca gördükleri en iyi destinasyonları tanıtıp, hevesli gezginlere gizli mekanları bulma ipuçları veriyor.
08:00 Pasaportunuzu unutmayın Macera gezgin Gordon Sivell Malezya'nın ormanlık alanlarındaki eski bir Japon esir kampına gezi düzenliyor.
09:00 Sualtı Dünyası Yaşamak için yemek yemek şart. Denizde ise kural; "Büyük balık küçük balığı yer" mottosu üzerine kurulu. Tıpkı dünyada olduğu gibi yemek zinciri küçükten büyüğe doğru ilerliyor. Normal şartlarda tabii. Zincirin her bir halkası hayati önem taşıyor. denizaltında hayat hiç durmuyor. Gelin siz de hayal gücünüzü bizimle beraber besleyin.
09:30 Sualtı Dünyası Sözlük üzerinden gidersek, ilginç olan bir şey bize her an beklenmedik, değişik veya sürpriz bir şekilde saldırabilir. Bu açıklamadan sonra bazı deniz canlıları – görünüşlerinden dolayı – gerçekten değişikler. Denizler hala bizim için bir çok sürprizi bizim için içinde barındırıyor ve insanoğlunun merakı devam ettiği sürece bizlere daha bir çok güzellik göstermeye devam edecek.
10:00 Hayvanlar Hakkında Her Şey Ödüllü hayvan sever,10 yaşındaki ev sahibi, Olivia Todd, beraberinde onun esprili ve büyüleyici 16 yaşındaki erkek kardeşi Jake ile hayvanlar hakkındaki inanılmaz gerçekleri ortaya çıkartmak için hayvan eksperlerini ve uzmanlarını ziyaret etmektedir.
10:30 Hayvanlar Hakkında Her Şey Ödüllü hayvan sever,10 yaşındaki ev sahibi, Olivia Todd, beraberinde onun esprili ve büyüleyici 16 yaşındaki erkek kardeşi Jake ile hayvanlar hakkındaki inanılmaz gerçekleri ortaya çıkartmak için hayvan eksperlerini ve uzmanlarını ziyaret etmektedir.
11:00 Muhteşem Yolculuk And Dağları’nı uçarak geçmeyi başaran rehber Jorge Newberry trajik bir kazada hayatını kaybeder ve birisi onun bu zorlu görevini yapmak zorundadır. Bu programda bizler de onun anısına bir balon uçuşu dersine katılıyoruz.
11:30 Muhteşem Yolculuk İki cesur pilot Cordilera de Los Andes'i balonla geçmeyi planlıyor. And Dağları'nı geçen ilk sıcak hava balonunu keşfedeceğiz.
12:00 80 Adada Dünya Turu Bu yolculuğumuzda Minorca'ya gidiyoruz. Bu Balearik adası, tam anlamıyla bir doğa harikası ve kültür cenneti. Burası yelkenli yarışlarının yapıldığı ve teknelerin sıklıkla kullandığı, kristal sularında ahtapotların, ıstakozların yaşadığı ve farklı türde birçok balığı içinde barındıran devasa Mahon Limanı. Adada birçok farklı alkol ve peynir çeşidinin üretimi yapılıyor.
12:30 80 Adada Dünya Turu Atlantik Okyanusu'nda bulunan Portekiz adası Madeire, bereketli doğası ve görkemli yüksekliklerinin yanı sıra, ılıman iklimi ve büyüleyici volkanik mağaraları ile de ilgi çekiyor. Ardından adadaki en yüksek tepelerden birine ulaşmak için panoramik bir teleferik kullanıyoruz: Pico de Areeiro.
13:00 Nomads Kitesörf yapmak için Tahiti'den daha iyi bir ada lokasyonu olamazdı. Güneş, deniz, kum ve okyanus esintisi yelkenleri açmak ve sörf yapmak için oldukça ideal.
14:00 Seyahat Planı Dünyanın en güzel yerlerine gidiyoruz. Paris'ten Petra'ya. New York'tan Kamboçya'ya
14:30 Seyahat Planı Dünyanın en güzel yerlerine gidiyoruz. Paris'ten Petra'ya. New York'tan Kamboçya'ya
15:00 Muhteşem Yolculuk Bu yolculuğumuzu, Batı’dan Doğu’ya yani Şili'den Arjantin'e doğru yapmamız gerekiyor. Şili'nin başkentinde bir grup uzman bu yolculuğun detaylarını bitiriyorlar.
15:30 Muhteşem Yolculuk B6 Teknik ekip sıcak hava balonunu uçurmak için doğru gazı üretemiyor. Tıpkı 1916'daki kaşiflerin yaptığı gii, bir kimya laboratuvarında tekrardan gaz üretimi yapıyoruz.
16:00 Darwin'in Yolculuğu Dünyanın sonunda iki buçuk yılını onu sonsuza dek değiştiren bir deneyimle geçiren bir adamın öyküsü. Darwin'in Yolculuğu, entelektüel bir macera ve insanlığın kökeni kavramını değiştiren bir bilim adamının Şili'den geçişinin hikayesini içeren bir mini belgesel serisi. Darwin, Jemmy Button, Fueguia Basket ve York Minster ile tanışır.
17:00 Dünya Üstüne Neden seyahat etmek bizi bu kadar mutlu ediyor? Bize yaratma yeteneğimizi hatırlattığı için mi? “Dünya Üstüne" belgeselinde araştırma ve gezme meraklısı bir fotoğrafçı ve gezgin bir işadamını takip ececeğiz. Rutinlerinden ayrılıp iki ay boyunca seyahat edecek olan ikili bize unutulmaz deneyimler yaşatacak ve birbirinden değerli kültürleri tanıtacak.
18:00 Mutluluk Tabakta Fransa, Çin, Kaliforniya, Benin ve Tazmanya'da doğa dostu aşçılık için savaş veren beş "yeşil" şefin günlük hayatını takip ederek seyahat, aşçılık, doğa ve toplumsal hassasiyeti bir araya getiren lezzetli bir dizi. Beş kıtadan gelen bu yeni şeflerin amacı çevreyi korumak, yerel ürünlere öncelik vermek ve lezzet duyumuzu sağlıklı gıdalarla şımartmak.
19:00 Bishnoiler Hindistan'ın eko-savaşçılarının bir portresi… Bishnois, yani ilk ‘yeşil insanlar’ bundan 600 yıl önce önemli bir karar alarak kendi yaşam alanlarını korumak yerine yeşili korumayı seçtiler ve yanlarına kendileri gibi düşünen ekip arkadaşları buldular. Bu belgeselde, topluluğun 29 esas kuralı inceleniyor.
20:00 Seyahat Notları Bu seri, izleyicileri sıradışı ülkeleri, şehirleri ve yerleri bir ilüstratör-gezginin gözünden görmeye davet ediyor. Gidilecek yerler:Bertrand de Miollis, Anne Steinlein, Elsie Herberstein, Carla Talopp, Olivier Martin ve Damien Roudeau gibi ressamlar ile beraber; İzlanda, İskoçya, Japonya, Cape Verde, Namibya, Hindistan, Kamboçya, Ermenistan, Küba, Guatemala.
21:00 Huemul Projesi İkinci Dünya Savaşı'nın sonlarına doğru, Alman fizikçiler, Üçüncü Reich'in yaklaşmakta olan düşüşünü durdurmak için ABD'ye karşı kullanabilecekleri gizli silahlar ve bir atom bombası üzerine çalışıyorlardı. Ancak Hitler Einstein'ı Almanya'dan kovmuştu ve kendisi için çalışan bilim insanları bunu başaramadı.
23:00 Cardena Dönemi 1943-1940 yılları arasında Meksika'nın cumhurbaşkanı olan Lázaro Cárdenas, mütevazı bir aborjin ailesinden geliyor. 1914'te Meksika Devrimi'ne katılan Cárdenas, daha sonra Meksika Devrimci Partisi'ni kurdu. İlk olarak, kendisini ABD ile karşı karşıya getiren tarım reformunu yaptı ve hem demiryollarının, hem de petrolün devletleştirilmesini sağladı.
00:30 Güney Afrika Lezzetleri Capetown'un tarihi şarap bağları etrafındaki bağcılık kültürünü irdeleyen Charlie Ottey bu bölümde son moda bir mahzene gidiyor ve son olarak da Güney Afrika'nın şık otellerinden bazı örnekleri gösteriyor.
01:00 Pist Yarışmacısı Kendinizi Rusya'nın, Avustralya'nın, Tayland'ın, Vietnam'ın, Meksika'nın ve Amerika'nın kalbine götürülmeye, yol boyunca renkli yolcuları, mükemmel manzaraları, rüya gibi medeniyetleri, macera ve tarihi keşfetmeye hazırlayın. Yolculuk ilerledikçe giderek zaman ile daha çok teması kaybediyoruz.
02:00 Havacılar Uçuş hizmetleri uzmanları, vahşi yaşamda hayatta kalma, havada oksijen, üç kuşak havacılar.
02:30 Havacılar Genç Kartallar, Florida'da güneş ve eğlence, uçakla geliş, Royal Canadian Air Cadets.
03:00 Kutsal Kültür Bu bölümde, Rahibe Teresa'nın hayatının çoğunu dünyadaki en savunmasız insanları koruyarak ve onları koruyarak geçirdiği şehir olan Kalküta'yı geziyoruz.
04:00 Toprağın Gücü Dünyanın gücü, Şilili bir bilim adamının eğitici bir yolculuk belgeselidir. Her bölümde Şili boyunca birçok yerin coğrafi ve jeolojik yapılarını öğreneceğiz ve muhteşem manzaralar göreceğiz.
05:00 Konser Kültürel müzik.
06:00 Nexos Hem coğrafi hem de jeopolitik açıdan farklı medeniyetler arasında ideolojik bir sınır teşkil eden bir dizi ülke var. Hepsi de İslam'ın bir parçası.
07:00 Vahşi Kültür Claudio Iturra, ülkenin kuzeyindeki Caprivi Bölgesi'nde bulunan yeni bir Afrika kabilesi olan Manfred'i keşfetmek için Namibya'ya geri dönüyor. Yerlileri bulmak nasıl yaşadıklarını keşfetmek için yola çıkıyor.
08:00 Seyahat Planı Paris’ten Petra’ya, New York’tan Kamboçya’ya dünyanın büyüleyici yerlerine yolculuk.
08:30 Seyahat Planı Paris’ten Petra’ya, New York’tan Kamboçya’ya dünyanın büyüleyici yerlerine yolculuk.
09:00 Antik Kültür Claudio, bu bölümde Vietnam'ın Hội An şehrine gidecek ve yerel Pazarı ve kasabı gezecek, sonrasında ise bir fuara katılacak. Hemen sonrasında ise Phong Nha Kebab Ulusal Parkı'nda bulunan mağaraları ziyaret edecek.
10:00 Hayvanlar Hakkında Her Şey Ödüllü hayvan sever,10 yaşındaki ev sahibi, Olivia Todd, beraberinde onun esprili ve büyüleyici 16 yaşındaki erkek kardeşi Jake ile hayvanlar hakkındaki inanılmaz gerçekleri ortaya çıkartmak için hayvan eksperlerini ve uzmanlarını ziyaret etmektedir.
10:30 Hayvanlar Hakkında Her Şey Ödüllü hayvan sever,10 yaşındaki ev sahibi, Olivia Todd, beraberinde onun esprili ve büyüleyici 16 yaşındaki erkek kardeşi Jake ile hayvanlar hakkındaki inanılmaz gerçekleri ortaya çıkartmak için hayvan eksperlerini ve uzmanlarını ziyaret etmektedir.
11:00 Havacılar Panel makyajı: Aviator 210'un geleneksel parçaları çıkarılıyor ve yerlerine muhteşem kalite cam panel geliyor. Havacılık kampı: Hem havaya hem dışarıya tek seferde çıkın. Helikopter turizmi: Size helikopterlerle dünyanın harikalarının nasıl göründüğünü göstereceğiz.
11:30 Havacılar Oksijen: Bir oksijen yoksunluğu laboratuarında deney yapıyor ve çeşitli yüksekliklerde oksijen kullanımını inceliyoruz. Kış uçuyor: "Uçuş mevsimi" diye bir şey yoktur, ancak daha soğuk aylarda uçuş yapmak biraz daha hazırlık gerektirir. Karayiplerde Havacılık: Birkaç havacılık destinasyonuyla - özellikle bu kış aylarında - Karayipler havacıları yakından ve uzaktan ilgilendiriyor.
12:00 80 Adada Dünya Turu Küba'daki Los Jardines de la Reina'nın olağanüstü zengin eko sistemini keşfetmeyi sürdürüyoruz: Uzman dalgıç Noel ve uzman biyolog Andrea, bize ipek köpekbalıkları ki Noel'in sadık oyun arkadaşıdırlar, mercan köpekbalıları ve muhteşem bitki ile kuş türleriyle tanıştıırıyor. Hatta ikisinin eşlğiğnde scuba dalışı yapıp, köpekbalıklarının tehlikeli olmadığını deneyimliyoruz.
12:30 80 Adada Dünya Turu Geleneksel Türk yapısı bir tekneyle yol alıyoruz.Capo Caccia - Isola Piana'da ileliyoruz. Burası, koruma çalışmalarının ve Akdeniz kırmızı mercanı'nın ekiminin başarıya ulaştığı yerlerden.
13:00 Hayvan Dostlarımız Güney Amerika'da bulunan Kolombiya gerçekten kasvetli bir görüntüye sahip. Cartagena limanındaki SR-0'da çıkan yangında alçak voltaj kabloları zarar görmüş durumda. Ekibin aracı tamir etmesi 2 hafta sürüyor. Ekibin macerası Kolombiya'nın geniş yeşillik alanlarıyla meşhur Medellin ve Bogota'da devam ediyor. SR-0'ın yeni yapılandırılmış fren sistemi gücünü gösteriyor.
13:30 Hayvan Dostlarımız İngiltere'de hayvan doktoru Justine Braun, iki kedi üzerinde rutin ama çok önemli ameliyatlar gerçekleştirip önemini açıklıyor. Avustralya'da ise, sıradışı bir hayvan dostu, küçük keselilere kendilerini savunmayı öğretiyor. Nasıl yapılır bölümünde at bakımıyla ilgili yeni bilgiler var. Hayvan Dünyası, Endonezya'ya gidip, devasa bir sürüngenin izini sürecek, korkunç Komodo ejderi.
14:00 Seyahat Planı Dünyanın en güzel yerlerine gidiyoruz. Paris'ten Petra'ya. New York'tan Kamboçya'ya
14:30 Seyahat Planı Dünyanın en güzel yerlerine gidiyoruz. Paris'ten Petra'ya. New York'tan Kamboçya'ya
15:00 Nomads Profesyonel kar aracı sürücüleri, daha önce hiç denenmemiş sürüşler yapıyorlar. Alaska'nın Valdez dağlarında riskli parkurlarında, kar araçları ile doğaçlama bir deneyim yaşayacaklar.
16:00 Güneye Doğru Güneye Doğru: Amerikanın en maceraperest bisiklet belgeseli. İklimin değişmesi, çevresel bir krizin oluşmasına sebebiyet veriyor. İsveç, İspanya ve İngiltere'den, dört maceraperest hayatlarının macerasına atılıyorlar. Güneye Doğru takımı 16,765 mil yani 26.980 km yol yaparak ve 17 ülkeyi geçecek. Güneye Doğru dünya çapında 70'den fazla ülkeye şimdiden satılmış durumda.
16:30 Güneye Doğru Güneye Doğru: Amerikanın en maceraperest bisiklet belgeseli. İklimin değişmesi, çevresel bir krizin oluşmasına sebebiyet veriyor. İsveç, İspanya ve İngiltere'den, dört maceraperest hayatlarının macerasına atılıyorlar. Güneye Doğru takımı 16,765 mil yani 26.980 km yol yaparak ve 17 ülkeyi geçecek. Güneye Doğru dünya çapında 70'den fazla ülkeye şimdiden satılmış durumda.
17:00 Dünya Üstüne Chiang Mai dağlarını ve Tayland'daki en önemli tapınaklardan birini keşfetmek için fotoğrafçı María Gracia Subercaseaux ve Kuzey Tayland'daki seyahat girişimcisi Eugenio Cox'a eşlik ettik. Savaşa uğramış bir kasabada güçlü bir maneviyat ve geleneğin yanı sıra, yüzlerce yıllık Buda temsilleriyle hac yerlerinin bulunduğu Luang Prabang'a devam ediyoruz.
18:00 Garonga Safari Bu bölümde Rene, takım arkadaşlarıyla birlikte Sabiepark doğa koruma yerini ziyaret edecek. Sonrasında Sabiepark, Güney Afrikada bulunan davasa ve sembolik Ulusal Kruger Parkına gideceğiz.
18:30 Garonga Safari Bu bölümde Rene ve takım arkadaşları, Afrikadaki kuş tiplerini inceleyecekler. Garonga’nın bozkırındaki bu yeni macerada kuşların genetik geçmişleri ve soyları hakkında daha çok bilgi öğreniyoruz.
19:00 Man Adası İrlanda Denizi'nin kalbinde bulunan, kolayca gözden kaçırılsa da, muhteşem bir doğaya sahip olan ve birçok farklı kuş, memeli ve balık türünün yaşadığı bir çevresi olan Man Adası'na yolculuk ediyor, bu özel noktayı yakından tanıyoruz.
20:00 Bitki Sırları Çoğumuz için bitkiler arkaplandaki tanıdık ve güzel dekor unsurlarıdır ama onlara çok dikkat etmeyiz, haklarında da çok bilgimiz yoktur. Bu koleksiyon, dört yaygın bitki ve şaşırtıcı özellikleri hakkında daha fazlasını keşfetmek için bir davet.
21:00 Aramburu Suikasti 1 Temmuz 1970 Pindapoy operasyonu sırasında, Montoneros isimli gerillalar, 1955 yılında General Peron'u devirerek başa geçen, Korgeneral Pedro Aramburu'yu öldürürler. Polisiye dramada, bu suikast, Arjantin'in 40 yıl önce varolan, solcu gerillalarının üzerine yapılan araştırmalar ve tarihi kanıtlar eşliğinde işlenmektedir.
22:30 Güney Afrika Lezzetleri Gastronomi uzmanı Charlie Ottley Kwazulu Natal eyaletinin büyülü atmosferi eşliğinde uzun bir tur gerçekleştiriyor.
23:00 Volkanik Gezegen Volkanlar dünyamızda bulunan en hareketli ve patlama gücü en yüksek olan doğal yapıları. Volkanlar günümüze kadar birçok değerli minerali bize üretti. Her gün, dünyanın çevresinde patlamaya devam ediyorlar. Yellowstone Süper Volkanı patladığında - ki 48 bin yıldır aktif değildir, Kuzey Amerika'nın büyük çoğunluğunu yok edecektir.Ödüllü film yapımcısı Peter Rowe şimdiye kadar 19 volkanik dağa tırmanmış ve filmlerini yapmıştır.
00:30 80 Adada Devr-i Alem Her denizde bir kabuk, her kabuktaysa bir ses, hipnotize edici bir anımsama bulunur. Dünya'nın etrafındaki turumuzda da bizi yalnız bırakmayan "Ortak Nokta" budur.
01:00 Uzak Kıyılar Paul ve Sheryl İngiltere'nin en büyük yatçılık merkezlerinden biri olan Chichester Limanı'nı keşfederek 49 fit boyundaki teknelerini test ediyorlar. İki yerel şampiyonla denize açılıyor, eski tekneleri yaratıcı bir şekilde işe dönüştüren bir kadınla tanışıyor, kıyı boyunca yenebilir bitkileri belirlemeyi öğreniyor.
01:30 Uzak Kıyılar Yeni teknelerinin denize açılmaya hazır olduğuna ikna olan Paul ve Sheryl Chichester Limanı'nı terk edip Solent ve Wight Adası etrafındaki limanlara açılıyorlar. Muhteşem doğal güzellikleri olan yerleri ziyaret ediyor, öğlen yemeği için en iyi yerleri buluyor ve bu dünyaca ünlü sahada denizcilik araçlarının nasıl yapıldığını ve test edildiğini keşfediyorlar.
02:00 Göçebenin Ülkesi Christophe, göçebe insanların peşinde dünyanın her köşesine yolculuk ederek, onların günlük yaşamlarını deneyimliyor ve bu insanların mevsimlik göçlerini izliyor. Aynı zamanda onların faaliyetlerine katılarak, kültürlerini daha iyi anlamaya çalışıyor.
03:00 Çevreyi Yeniden Yapılandırma Alternatif bir enerji tasarrufu yöntemi ve yenilenebilir enerji olarak fotovoltaik güneş enerjisi. Bu enerjinin nasıl ve nerelerde kullanıldığına dair örnekler. Etiketler: güneş enerjisi, paneller, Greenpeace, günışığı, Boulevard World Travel Agency.
03:30 Çevreyi Yeniden İnşa Etmek Organik maddeler ve biyokütle kullanımı. Nedir, nasıl üretilir ve onu kullanma yöntemleri. Başlıklar: Biyokütle, tarım ekonomisi kurumu, organik madde kalıntısı, biyoenerji.
04:00 Güney Çiçeği Denizde Mürettebatımız için adrenalin yükseliyor, başlangıç an meselesi. Antarktika Yarımadası boyunca uzanan vahşi denizlerde geçecek 8 haftadan önce ailemiz, erken bir Noel kutlaması yapar. Rüzgar esiyor ve deniz sert, dikkatli olmak şart. Mürettebat, güvertede gözlem yapabilmek için malzemeleri onarmaya çalışır.
05:00 Toprağın Gücü Dünyanın gücü, Şilili bir bilim adamının eğitici bir yolculuk belgeselidir. Her bölümde Şili boyunca birçok yerin coğrafi ve jeolojik yapılarını öğreneceğiz ve muhteşem manzaralar göreceğiz.
06:00 Muhteşem İtalya Po Vadisinden Alplere kadar, göller, Milano gibi sanat merkezleri ve İtalya’nın metropolleri uzanır. Bu bölgede güzellikleriyle bizi bekleyen kaleler ve manastırlar var. Yolculuğumuz Pavia boyunca sürüyor, Garda Gölü ve şair gabriele D’Annunzio’nun evini ziyaret ediyoruz.
06:30 Muhteşem İtalya Po Vadisinden Alplere kadar, göller, Milano gibi sanat merkezleri ve İtalya’nın metropolleri uzanır. Bu bölgede güzellikleriyle bizi bekleyen kaleler ve manastırlar var. Yolculuğumuz Pavia boyunca sürüyor, Garda Gölü ve şair gabriele D’Annunzio’nun evini ziyaret ediyoruz.
07:00 Tekno Bu bölümde, Christian Campos’un, San Francisco de Mostazal’a yaptığı seyahatde, oradaki tarım sektöründeki bazı işlerin nasıl yapıldığını göreceğiz. Özellikle Winter seed şirketini, bu yeni teknolojiyle bir sene nasıl çalıştığını görmek için bir seyahat yapılır.
07:30 Tekno Bu bölümde, Christian, Antofagasta eyaletinin Yungay bölgesinde, bulunan ve çocukların araştırmanın önemini anlamaları için açılan ilk gözlemevini ziyaret eder.
08:00 Pasaportunuzu unutmayın Macera gezgin Gordon Sivell Malezya'nın ormanlık alanlarındaki eski bir Japon esir kampına gezi düzenliyor.
09:00 Dalgaların Kıyısında Dalgaların Kıyısında, dünyanın her yerinden, suda yapılan aksiyon sporlarını bir araya getiren hızlı tempolu bir seri. Büyük dalga sörfü, uçurtma sörfü, deniz motosikleti, rüzgâr sörfü, ayakta kürek çekme, serbest dalış, su kayağı, tepe dalışı ve akarsu kanoculuğu gibi görsel olarak çarpıcı ve heyecan verici sporları vitrine çıkarıyoruz.
10:00 Havacılar Uçuş 101: bir uçuşun temel kuralları üzerine birkaç anlatım.
10:30 Havacılar ATC SAÇMALIĞI: Radyodan duyulan karmaşık yayını sadeleştirme. Sıcak Hava Balonları. Condor Squadron, II. Dünya Savaşı pilotlarıyla havalanma.
11:00 Güneye Doğru Güneye Doğru: Amerikanın en maceraperest bisiklet belgeseli. İklimin değişmesi, çevresel bir krizin oluşmasına sebebiyet veriyor. İsveç, İspanya ve İngiltere'den, dört maceraperest hayatlarının macerasına atılıyorlar. Güneye Doğru takımı 16,765 mil yani 26.980 km yol yaparak ve 17 ülkeyi geçecek. Güneye Doğru dünya çapında 70'den fazla ülkeye şimdiden satılmış durumda.
11:30 Güneye Doğru Güneye Doğru: Amerikanın en maceraperest bisiklet belgeseli. İklimin değişmesi, çevresel bir krizin oluşmasına sebebiyet veriyor. İsveç, İspanya ve İngiltere'den, dört maceraperest hayatlarının macerasına atılıyorlar. Güneye Doğru takımı 16,765 mil yani 26.980 km yol yaparak ve 17 ülkeyi geçecek. Güneye Doğru dünya çapında 70'den fazla ülkeye şimdiden satılmış durumda.
12:00 Antik Kültür Bu bölümde, Claudio Iturra, Vietnam'ı dolaşıyor ve Ha-long Körfezi'ne gidiyor. Burada dünyanın yedi doğal harikasından biri olan, "Öpüşen Kayalar" olarak bilinen okyanustan çıkan görkemli kayaları görme fırsatına sahip olacak.
13:00 Asya Taksisi Ho Chi Minh: Komünizm sonrası bu şehir, Bangkok'a rakip olmaya çalışıyor ve hızlanan ekonomisinin önünde hiçbir engel olmasına izin vermeyecek. Taksi şoförümüz Cat, HCM'nin yeni yüzünü temsil ediyor: Sıkı çalışan ve gerçek bir tüketim tarzıyla daha da sıkı eğlenen insanlar. Cat, bizi modern Saigon'un en iyi saklanan yerlerine doğru yolculuğa çıkarıyor.
13:30 Asya Taksisi Jakarta: Bajaj Taksileri, Cakarta'nın ana arter yollarından hatta bazı mahallerinden, çok yüksek ses çıkarttıkları ve egzoz dumanı dolayısıyla men edilmişlerdir. Bu ucuz taksiler aslında Cakarata'nın tarihi bir simgesi gibiler. Çocuklar okullarına, kadınlar alışverişe hep Bajaj taksilerini kullanarak giderler. Her Endonezyalı, Bajaj taksicilerini ismen ve birebir tanırlar.
14:00 Hayvan Kurtarıcıları Hayvan Kurtarıcıları ilk olarak İngiltere'nin Hampshire şehrine giderek, ineklerin boynuzlarını kesiyorlar. Bu gerçekten çok hoş bir e değil ama bu sayede inekler ne çevrelerindeki diğer hayvanlara ya da çiftliklerde çalışan insanlara zarar veremiyorlar. Sonrasında Down Under'a giderek dünyanın en küçük kangurusu olan ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Woylie ile tanışacaklar.
14:30 Hayvan Kurtarıcıları Hayvan Kurtarıcıları’nda bu hafta Güney Afrika'ya giderek hasta bir filin ayak izlerini takip edeceğiz. Bu genç fil, bir hipopotam ile kavga etmiş ve doktorların, onun gerçekten çok kötü bir şekilde yaraladığı ayağındaki enfeksiyonu tedavi etmesi gerekiyor. İngiltere'nin iç kısımlarında emekliye ayrılmış eski iş atlarının yaşadığı, bir nevi huzuru buldukları yer olan atlar cennetine gideceğiz.
15:00 Hayvan Dostlarımız Güney Amerika'da bulunan Kolombiya gerçekten kasvetli bir görüntüye sahip. Cartagena limanındaki SR-0'da çıkan yangında alçak voltaj kabloları zarar görmüş durumda. Ekibin aracı tamir etmesi 2 hafta sürüyor. Ekibin macerası Kolombiya'nın geniş yeşillik alanlarıyla meşhur Medellin ve Bogota'da devam ediyor. SR-0'ın yeni yapılandırılmış fren sistemi gücünü gösteriyor.
15:30 Hayvan Dostlarımız İngiltere'de hayvan doktoru Justine Braun, iki kedi üzerinde rutin ama çok önemli ameliyatlar gerçekleştirip önemini açıklıyor. Avustralya'da ise, sıradışı bir hayvan dostu, küçük keselilere kendilerini savunmayı öğretiyor. Nasıl yapılır bölümünde at bakımıyla ilgili yeni bilgiler var. Hayvan Dünyası, Endonezya'ya gidip, devasa bir sürüngenin izini sürecek, korkunç Komodo ejderi.
16:00 Ormanda Yaşam İspanyol kâşif Francisco de Orellana tarafından keşfedilen Amazon Nehri boyunca geziyor ve çeşitliliğiyle göz dolduran ekosistemi keşfediyoruz. Biyolojik Araştırmalar Merkezi ACTS'in bitki ve böcek çalışmalarına göz atıyor ve özel bir orkide çeşidini yakından tanıyoruz.
17:00 Dünya Harikaları Bu bölümde Claudio Iturra Sri Lanka'yı geziyor. Adem tepesi ya da İspanyolca ismiyle Pico de Adán'a 500 adım atan Iturra buradaki doğal güzellikleri keşfediyor.
18:00 Nomads Dünya çapındaki kanocular, Çin'in nehirlerinde macera dolu bir deneyim yaşayacaklar.
19:00 Seyahat Notları Bu seri, izleyicileri sıradışı ülkeleri, şehirleri ve yerleri bir ilüstratör-gezginin gözünden görmeye davet ediyor. Gidilecek yerler:Bertrand de Miollis, Anne Steinlein, Elsie Herberstein, Carla Talopp, Olivier Martin ve Damien Roudeau gibi ressamlar ile beraber; İzlanda, İskoçya, Japonya, Cape Verde, Namibya, Hindistan, Kamboçya, Ermenistan, Küba, Guatemala.
20:00 Yeşil Arjantin'in Rosario şehrinden tüm dünyaya açılan ünlü sanatçı Roberto Fontanarrosa hakkında bir belgesel. Çizgi romandan edebiyata ve sinemaya birçok alanda yapıtları olan sanatçının ülkenin en önemli figürlerinden biri haline dönüşmesinin hikayesi.
21:00 Rüzgar Macerası Ekstrem sporlara gönül vermiş genç bir şehirli olan Arthur de Kersauson ve Kiteboard Pro Dünya Turu Dünya Şampiyonu Antoine Auriol dünyanın rüzgarlarını aramaya çıkıyor, gerçekleri, efsaneleri ve eğlenceli hikayeleri topluyor. Maceraları onları Fransa, Reunion Adası, Fas, Türkiye, Quebec, Hindistan, Namibya, İspanya, Meksika, İrlanda ve Şili dahil olmak üzere dünyanın her yerine götürüyor.
22:00 Meksika'nın Hazineleri Tarihi ve mimari ihtişamlarının bu muhteşem vurgusu, Meksika'nın mirasının korunması ve geliştirilmesi yönündeki kararlılığını ortaya koyuyor. Teotihuacán uygarlığı, Aztek uygarlığı, Maya uygarlığı, Olmec uygarlığı, Tarasc uygarlığı. Bu muhteşem yerleşim yerlerinin isimlerini ve yapılarını daha iyi anlayabilmek için, üç boyutlu bilgisayar grafikleri ve hava fotoğrafçılığı kullanılıyor.
00:00 Dünya Üzerinde 80 Ada Sonsuzluğa olan yolculuğumuza Santiago, Şili'den başlayacağız ve bu yolculuk bizi Şili ve Arjantin arasında bulunan Güney Patagonya'ya ve ardından "dünyanın sonu"ndaki fırtınalı sulara götürecek. Başkenti ziyaret ettikten sonra, Güney Amerika ülkesinin en güneydeki şehri olan ve Şili Antartika bölgesinin başkenti olan Punta Arenas'a gidiyoruz.
00:30 Dünya Üzerinde 80 Ada Tierra del Fuego'nun buzlu sularında dünyanın kenarına yolculuk devam ediyor. Gemi yolculuğumuzda, bir kuş gözlemcisinin cenneti olan Tucker adasına varıyoruz. Tierra del Fuego ve Horn Burnu'nun takımadalarını kapsayan alan 198 kuş türüne ev sahipliği yapıyor. Karabatak sürüsü, güney martıları ve Chimango doğanı, çevremizdeki denizin ve gökyüzün her yerindeler.
01:00 Dünyanın Değişimini Gördüm Küresel ısınma, buzul kabuğunun erimesine neden olmakta ve dolayısıyla deniz seviyesinde yükselmeye yol açıyor. Topraklarının %60'ından fazlası deniz seviyesinin altında olduğundan ötürü, Hollandalılar için bu bir kabus. Deniz seviyesinin altında yaşayan bir çiftçi olan Oebele Wiedjnik, bu durumdan endişe duyuyor.
02:00 İlham Veren Hayatlar “INSPIRING LIVES GLOBAL”, sosyal girişimci, Televizyon sunucusu ve yaşam koçu, Yeni Zelandalı, Tiamara Williams tarafından küresel olarak geliştirilmektedir. Bu programın her bölümünde, Tiamara, bulunduğu bölgenin halkından bir ekip kurarak, yardımsever ve çevresel projeleri hayata geçiriyor.
02:30 İlham Veren Hayatlar “INSPIRING LIVES GLOBAL”, sosyal girişimci, Televizyon sunucusu ve yaşam koçu, Yeni Zelandalı, Tiamara Williams tarafından küresel olarak geliştirilmektedir. Bu programın her bölümünde, Tiamara, bulunduğu bölgenin halkından bir ekip kurarak, yardımsever ve çevresel projeleri hayata geçiriyor.
03:00 Kartpostal Harikaları Fransız Polinezyası… Fransa'dan 18 bin km uzakta, Güney Pasifik'teki bu deniz aşırı bölge 118 adadan oluşuyor ve nüfusunun yarısı en büyüğünde yoğunlaşmış durumda: Efsanevi Tahiti adası. Rüya gibi plajları, zengin bitki örtüsü ile berrak sularıyla ünlü olan bu adalar, balayı ve düğünler için çok tercih edilen bir bölge. Ancak bu muhteşem görüntünün ardında başka gerçekler yatıyor.
04:00 Yunan Lezzetleri Başkent Atina'da turuna başlayan Charlie Kiklad ve Sporades Adaları'na doğru gitmeden öne yeni Akropol Müzesi'ne de bakıyor.
04:30 Yunan Lezzetleri Bu bölümde sizi Orta Yunanistan'a doğru, adrenalin dolu bir yolculuğa götürüyoruz. İlk önce Charlie Meteora'nın ünlü dikey çukurlarına yakından bakıyor. Daha sonra da Güney'de bulunan ve biraz hafife alınan Yunan kayak alanlarına bakıyor.
05:00 Dünya Harikaları Bu bölümde Claudio biyoçeşitliliğiyle UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan dünya harikası Galapagos Adaları'nı ziyaret ediyor. Dev Aldabra kaplumbağalarının, deniz iguanalarının, beyaz dişli köpek balıklarının ve diğer birçok eşsiz türün evi olan Galapagos, bugün dünyadaki en iyi korunmuş yerlerden birisi.
06:00 Seyahat Planı Dünyanın en güzel yerlerine gidiyoruz. Paris'ten Petra'ya. New York'tan Kamboçya'ya
06:30 Seyahat Planı Dünyanın en güzel yerlerine gidiyoruz. Paris'ten Petra'ya. New York'tan Kamboçya'ya
07:00 Denizin Gücü Borana çobanları,kuru mesim Oromia doruğuna ulaştığında,hayvanlarıyla birlikte yılda bir kez Küresel iklim değişikliklerinin trajik etkilerine karşı, onların tek kaynaklarında toplanırlar.
08:00 Pasaportunuzu unutmayın Kuyruklu bir tekne ile Kuzey Laos'u araştıran ev sahibi Gordon Sivell, bazı eski Budist mağaraları için Mekong River'a iniyor.
09:00 Vahşi Kültür Después de días de búsqueda y de viaje manejando, Claudio Iturra (conductor) continúa inmerso en la villa de los Himbas y muy temprano, luego de pasar la noche en una choza típica, comienza su día en la tribu.
10:00 Havacılar Deniz Uçağı: Akrobasi pilotu John Mohr ve Piaggio Royal Gull isimli deniz uçağıyla tanışıyoruz, bu uçaklardan sadece altı tanesi bugün uçuyor. Panel Değişimi: Havacılar'ın Cessna 210 uçağına yepyeni bir cam kokpit paneli alınıyor. Uçmayı Öğrenmek: Motely Crue'den Vince Neil, özel pilot lisansı alabilecek mi? Hepberaber izliyoruz.
10:30 Havacılar Radical Engines: Anthony, bir-çeşit ses ve radyal motorların görünümünü öğreniyor. Aerial Refueling: Havada yakıt ikmali, KC-135 Stratotanker ve ekibini tanıtırken “yakın uçuş” terimine yeni bir anlam katıyor.
11:00 Rehberler ve Gurular Lider Claudio Iturra Kenya'ya dünya'nın en güzel rezerve bölgesi olan Massai Mara National Parkına doğru yola çıkıyor. Bunun için otobanlarda ve tehlikeli yollarında kilometrelerce seyahat etmeniz gerekmekte ve bundan dolayı sürücüler trafik yoğunluğu ve karmaşık trafik işaretleri ile karşılaşmakta ve riskli manevralar yapmak zorunda kalmaktadır.
11:30 Rehberler ve Gurular Galler Ulusal Botanik Bahçelerinin botanikçileri, bitkilerin şifa sanatlarında oynadığı önemli rolü anladılar. 'Bitki yoksa insan da yok' sözü, bize acil bir koruma programı yapılmasını hatırlattı. Botanikçiler, eski Galler halkının şifalarından etkilenmiş ve bunların tüm dünyada olduğu gibi modern kullanımlarını benimsedi.
12:00 Antik Kültür Bugünkü bölümde Claudio, Çin'in sınırında ve Vietnam'ın en uç noktasında bulunan, şimdiye kadar gördüğü en renkli kabilelerle tanışacağo Sa Pa'ya seyahat edecek.
13:00 Asya Taksisi Hong Kong: Taksiciler, Hong Kong'un günümüzdeki kapitalist durumundan, diğer herkes gibi gayet memnunlar. Taksici şehirin iyi fengshui ile kurulduğuna inanıyor. Şehirin, bu çılgınca akışı ile iyi savaştığını düşünüyor tabii bunun nedenlerinden biri kendisinin aynı zamanda bir Tai-chi ustası olmasından da kaynaklanıyor olabilir.
13:30 Asya Taksisi Kendini,Rusya, Avustralya, Tayland, Vietnam, Meksika veya Amerika Birleşik Devletleri'nin kalbine bırak ve yolları, renkli yolcuları, harika bir manzaraları, rüya gibi medeniyetleri, maceraları ve Tarih keşfet. Yolculuk ilerledikçe, zaman ile daha çok temas halinde oluruz.
14:00 Tekno Bu bölümde Andrea Obaid, bilinen ilk balıkçıların ve maymunların tarihini öğrenmek için Antofagasta’ya doğru yola çıkar. Bu balıkçılar deniz aslanları için yaptıkları sallarla bilinirler.
14:30 Tekno Bu bölümde Andrea, binlerce yıl önce yaşamış kültürlerin bıraktığı yaklaşık 500 mağara resmini görmek için San Esteban'a gidiyor ve paleontolojik olan Aguas de Ramón parkından geçerek on bin yıllık bir gomphotheriidae kalıntısını inceleyecek.
15:00 Seyahat Notları Bu seri, izleyicileri sıradışı ülkeleri, şehirleri ve yerleri bir ilüstratör-gezginin gözünden görmeye davet ediyor. Gidilecek yerler:Bertrand de Miollis, Anne Steinlein, Elsie Herberstein, Carla Talopp, Olivier Martin ve Damien Roudeau gibi ressamlar ile beraber; İzlanda, İskoçya, Japonya, Cape Verde, Namibya, Hindistan, Kamboçya, Ermenistan, Küba, Guatemala.
16:00 Charro Charro terimi Meksika'nın ulusal sembollerinden biri olan atlı askerler anlamındaki charreteras sözcüğünden geliyor. Kullandıkları figürleri, Endülüs göçünün etkisi altındaki XVII. yüzyılda atlı askerlerin kullandıkları figür filmler, tabloları büyük ölçüde etkiledi ve aynı zamanda da Meksika'nın ulusal sporu olarak ortaya çıktı.
17:00 Dünya Harikaları Bu bölümde Claudio Iturra Rwanda'yı geziyor. Afrika kıtasındaki en küçük ülkelerden biri olan ve tarihinde büyük savaşlar ile kanlı katliamlar olan Rwanda'da bugün halk barış içinde yaşıyor.
18:00 Dünyanın Tıbbı Zor koşullarda ameliyatlar yapmaya alışkın bir acil durum doktoru Bernard Fontanille ile atalardan kalma tıbbi uygulamalar için dünya turuna çıkın. Çeşitli karşılaşmalar sayesinde gittiği ülkenin farklı gerçekliklerini öğrenecek. Bernard insanları iyileştirmek, korumak, sağaltmak ve bakmak, acılarını azaltmak için dünyayı geziyor.
18:30 Dünyanın Tıbbı Zor koşullarda ameliyatlar yapmaya alışkın bir acil durum doktoru Bernard Fontanille ile atalardan kalma tıbbi uygulamalar için dünya turuna çıkın. Çeşitli karşılaşmalar sayesinde gittiği ülkenin farklı gerçekliklerini öğrenecek. Bernard insanları iyileştirmek, korumak, sağaltmak ve bakmak, acılarını azaltmak için dünyayı geziyor.
19:00 Seyahat Planı Paris’ten Petra’ya, New York’tan Kamboçya’ya dünyanın büyüleyici yerlerine yolculuk.
19:30 Seyahat Planı Paris’ten Petra’ya, New York’tan Kamboçya’ya dünyanın büyüleyici yerlerine yolculuk.
20:00 Kartpostal Harikaları Mayotte muhteşem görünen ancak nüfusunun yüzde 40'ı yasadışı göçmenlerden oluşan, büyük değişimler geçiren bir ada. Mamoudzou'daki yenidoğan servisinde her saatte bir doğum yapılıyor. Hastane personeli bu akının karşısında durmaya çalışıyor…
21:00 Garonga Safarisi Garonga Safari, Afrika vahşi yaşamını ve onu korumak için verilen çabaları gösteren eğlenceli ve öğretici bir programdır. Değişik türleri ve bu türlerin ekosistemdeki rolünü öğreniyoruz. Doğanın güzelliği karşısında afallarken, Mozambik ve Güney Afrika’nın arasında bulunan Garonga Bölgesi’ndeki vahşi yaşamı koruma bölgelerinde yaşayan René ve arkadaşlarını izliyoruz.
21:30 Yeşil Yarış Ekvator'da bulunan takımın Ibarra yarış pistinde SR-0'ı test etmek için eşsiz bir fırsatı var. Ancak başlarına beklenmedik bir kaza geliyor. Hasarlı aracı onarabilecek yerel kişileri nihayetinde bulan takım daha sonra yolculuğuna Peru'nun Pasaifik Okyanusu kıyılarında devam ediyor. Bu sefer de aşırı elektrik tüketimi yüzünden sorun yaşıyor ve bu problemi çözmeye çalışıyorlar.
22:00 Kutsal Kültür Bu bölümde, Claudio Iturra, kendilerini dünya nimetlerinden çekmiş yogiler Saduların en uç kolu olan Agoriler tarafından gerçekleştirilen radikal ritüel pratiklerini keşfediyor.
23:00 Ormanda Yaşam Bölgenin çeşitli noktalarında yabancılar tarafından kurulmuş, sürdürülebilir enerji yöntemleriyle doğa dostu yaşamına devam eden izole yerleri tanıyoruz. Bu gizli bölgelerde karşımıza çok sayıda çıkacak vahşi su kaplumbağalarını (Charapa ve Taricaya türleri) keşfediyoruz.