Files
17 Total
No files were found. Try changing your query...
00:45 İnsan Evrene Karsi Göktaşları daha önce Dünya'daki yaşamı yok etmişti; denetlenmezlerse bu tekrar olacak. Dünya genelindeki bilim insanları, mühendisler ve astronotlar kozmik bir savaşa hazırlanıyor.
01:30 Zincirsiz Reaksiyon Adam ile Jamie, mühendislerden oluşan bir ekiple bir grup sanatçıyı haftanın konusu 'uçuş' temalı ve çok aşamalı makineler yaratmakla görevlendirir. Makineler uçabilecekler mi?
02:15 Zincirsiz Reaksiyon Film özel efektleri uzmanı bir ekiple motosiklet tamircilerinden oluşan bir ekip çok aşamalı harika makineler yaratma yarışında. Bir ekip üyesinin kaybı yarışı daha da kızıştırır.
03:00 İçimdeki Canavarlar Her şeyden habersiz kurbanlarını konak olarak kullanarak birçok muammalı hastalığa neden olan sinsi yaratıkların, yani parazitlerin dünyasına hoş geldiniz!
03:45 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Bir Falcon F7'nin nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? 'Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte bu arabanın doğum yerine gidiyor ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
04:05 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Bir Lotus Evora'nın nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? 'Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte bu arabanın doğum yerine gidiyor ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
04:30 Nasıl Yapılmış? Hareket sensörleri ve dalış kasklarının nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:50 Nasıl Yapılmış? Çarıkların ve MRI cihazlarının nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
05:15 Nasıl Yapılır Dünyanın en büyük kentlerinden birinde elektrik kesilmelerini önleme tünelleri Nasıl Yapılır Milyonlarca hektarlık çam ormanı nasıl düzgün kereste parçaları haline getirilir?
05:35 Nasıl Yapılır Keçi yünü nasıl kumaş haline getirilir? Dört tekerli bir motorlu bisiklet nasıl jet-skiye dönüştürülür? Ve meleklerin çalgısı olarak anılan arp nasıl yapılır?
06:00 Nasıl Çalışır Bu dizi parkometrelerden araba yıkama birimlerine, yangın söndürücülerden yürüyen merdivenlere kadar bir çok sıradan nesneyi inceler ve bunların çalışma sırlarını ortaya koyar.
06:40 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Kore yemeği kimçi ve geleneksel ağaç parkeler bu bölümün konuları arasında.
07:05 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Yaş mamalar ve replika polis fenerleri bu bölümün konuları arasında.
07:25 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Sepet örme heykelcikler ve kahve kavurucular bu bölümün konuları arasında.
07:50 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Kalison şekerlemeleri ve dalma tekneleri bu bölümün konuları arasında.
08:10 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Oyun masaları ve camdan yapılmış duvar lambaları bu bölümün konuları arasında.
08:35 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Marsilya sabunu ve Laguiole cep çakıları bu bölümün konuları arasında.
08:55 Nasıl Yapılmış? Sıradan eşyaların üretimlerinin mercek altına alınmasına devam ediliyor. Bambu seramik lambalar, bu bölümün konuları arasında.
09:20 Nasıl Yapılmış? Sıradan eşyaların üretimlerinin mercek altına alınmasına devam ediliyor. Asfalt makineleri ve Bask espadril pabuçları bu bölümün konuları arasında.
09:40 Nasıl Yapılmış? Sıradan eşyaların üretimlerinin mercek altına alınmasına devam ediliyor. Deri basketbol topları, sel taşkını kapakları ve ayakkabı bağcıkları bu bölümün konuları arasında.
10:05 Nasıl Yapılmış? Günlük kullanılan objeler mercek altında. Hidrolik direksiyon pompaları ve Hint usulü tencere yemekleri gibi günlük şeylerin ardındaki üretim süreçleri ele alınıyor.
10:25 Dünyanın 5 Süperi Her biri kendi çapında bir mühendislik harikası beş en seçme dev uçak son listeye kalıyor. Hangisi dev uçakların en iyisi seçilecek acaba?
11:10 Mühendislik Harikaları Abu Dabi'deki Central Market işyerleri, parkları, dükkanları ve otelleriyle dünyanın yeni merkezi olacak. Hepsi dünyanın en yüksek binasının etrafında inşa edildi.
11:55 Mühendislik Harikaları Danny Forster Rotterdam Limanının sahne arkasına gider. Burada sürmekte olan tarihin en büyük toprak nakli projesi ile limanın kapasitesi üç katına çıkarılacaktır.
12:40 Mühendislik Harikaları Danny Foster New York'a giderek şehrin tarihindeki en önemli imar projesi olan metro sistemindeki 15 milyar dolarlık genişleme çalışmalarını inceliyor.
13:30 Mühendislik Harikaları Bu dizi dünyanın en büyük inşaat projelerini ekrana getiriyor. Bu büyüleyici özel bölümde Londra Olimpiyatlarının Su Sporları Stadyumunun perde arkasına gideceğiz.
14:20 Mühendislik Harikaları Bu dizi dünyanın en büyük inşaat projelerini ekranlara getiriyor. Bu büyüleyici özel bölümde Sırbistan'ın en uzun köprüsünün yapılışını inceleyeceğiz.
15:10 Morgan Freeman ile Evrenin Sırları Morgan Freeman ve gezegenin en zeki bilim adamları varoluşumuzun en derin gizemlerini ve insanlığı sonsuza dek şaşırtan soruları araştırıyor.
16:00 Morgan Freeman ile Evrenin Sırları Morgan Freeman ve dünyanın en önde gelen bilim insanları, insanlığın daima kafasını karıştırmış konuların esrarını çözmeye çalışıyorlar.
16:50 Evrenin İşleyişi Varoluşumuzu, Güneş’te meydana gelen nükleer reaksiyonlara borçluyuz. Bu programda, bu gaz topunun içine dalıp nasıl oluştuğunu keşfedeceğiz.
17:40 Evrenin İşleyişi Evrenin sonu nasıl ve ne zaman gelecek? Yer çekimi ve karanlık madde evreni büyük çöküşe sürüklemeye hazır. Genleşme ve karanlık enerji bunu engelleyecek mi?
18:30 Evrenin İşleyişi Jüpiter’deki dev gaz kütleleri nasıl oluştu? Bu programda, modern astronomi sayesinde bir dizi sıra dışı olaya ışık tutarak uzayın en derinlerdeki işleyişini ortaya çıkaracağız.
19:20 Uzaylılarla Temas Uzaydan bir mesaj alsak ne yaparız? Bilim dünyası ve yazarlar, Carl Sagan'ın oğlu Nick ve SETI'nin de yardımıyla, dünyayı sarsacak böyle bir olayın etkisini kestirmeye çalışıyor.
20:10 Uzaylılarla Temas Gökyüzünde uzaylıların gemisi görünüverse ne yapardık? Bilim dünyası ve yazarlar, Carl Sagan'ın oğlu Nick ve SETI'nin de yardımıyla, böyle bir olayın etkisini kestirmeye çalışıyor.
21:00 Uzaylılarla Temas Uzaylılar dünyamızla temas kurdu mu? Uluslararası bir görev ekibi, gizliliği kaldırılmış belgelerden ve UFO tanıklıklarından yararlanarak bu temel sorunun yanıtını araştırıyor.
21:50 Anlaşılmaz Olaylar Amatör bir arkeolog, beş dev piramidi gün ışığına çıkardığını iddia ediyor. Diğer yandan, gizemli bir yaratık bir gölde dehşet saçıyor.
22:40 Anlaşılmaz Olaylar Dünya genelindeki kıdemli askeri personel nükleer silah üslerinin üzerinde UFO'lar uçtuğunu görüyor. Uzaylıların amacı ne olabilir? Herhangi bir tehdit unsuru oluşturabilirler mi?
23:30 Minik Efsane Avcıları Ekip, sanayi tipi bant ile işe yarar bir paraşüt yapılıp yapılamayacağını test ediyor. Arabaya atlayıp banttan yapılmış lastiklerle normal lastikleri karşılaştırıyorlar.
00:20 Mythbusters Brian ve Jon, yakıt tankına atılan alevli bir okun bir arabayı alevler içinde havaya uçurup uçurmayacağını deniyorlar. Ayrıca tehlikeli görünen bir kabile törenini test ediyorlar.
01:05 Mythbusters Jon ile Brian tipik bir Hollywood filmi numarasını canlandırıyor. Ayrıca üç efsane tedavi yöntemini deneyerek soğanı parçalamadan doğramanın mümkün olup olmadığına bakıyorlar.
01:50 Süper İnsan Bilimi İnternette dolaşan en süper insan videolarından seçmeler, dünyanın fizik, kimya, biyoloji ve dijital medya alanlarında öncü bilimcileri tarafından bilimsel analize tabi tutuluyor.
02:15 Süper İnsan Bilimi İnternette dolaşan en süper insan videolarından seçmeler, dünyanın fizik, kimya, biyoloji ve dijital medya alanlarında öncü bilimcileri tarafından bilimsel analize tabi tutuluyor.
02:35 Süper İnsan Bilimi İnternette dolaşan en süper insan videolarından seçmeler, dünyanın fizik, kimya, biyoloji ve dijital medya alanlarında öncü bilimcileri tarafından bilimsel analize tabi tutuluyor.
03:00 Bilim Sokakta Kevin yiyeceklerle ilgili inanılmaz bilimsel gerçekleri araştırıyor. Örneğin kor halindeki bir nikel yemek nasıl pişirilir? Veya bir demet muz bir piyanoya nasıl dönüştürülebilir?
03:20 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Marsilya sabunu ve Laguiole cep çakıları bu bölümün konuları arasında.
03:45 Nasıl Yapılmış? Membran filtrelerini, demiryolu köprü bağlantılarını ve çift kanatlı uçakların nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:05 Nasıl Yapılmış? Hastane çamaşırhanelerinin ve at replikalarının nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:30 Nasıl Yapılmış? Seramik şöminelerin ve garaj levhalarının nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:50 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Oyun masaları ve camdan yapılmış duvar lambaları bu bölümün konuları arasında.
05:15 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı mercek altına alınıyor. Marsilya sabunu ve Laguiole cep çakıları bu bölümün konuları arasında.
05:35 Nasıl Yapılmış? Sıradan eşyaların üretimlerinin mercek altına alınmasına devam ediliyor. Bambu seramik lambalar, bu bölümün konuları arasında.
06:00 Nasıl Çalışır Bu dizi parkometrelerden araba yıkama birimlerine, yangın söndürücülerden yürüyen merdivenlere kadar bir çok sıradan nesneyi inceler ve bunların çalışma sırlarını ortaya koyar.
06:40 Mythbusters Jon ile Brian ski yaparak uçan sazan yakalama efsanesini test ediyorlar. Bir başka konu: Araba kullanırken gürültülü saldırgan müzik dinlemek sürücüyü de öfkeli yapar mı?
07:25 Penn ve Teller Saç açıcıdan uçak yakıtı olur mu? Sıradışı ikili Penn ve Teller inanılması zor bir takım öyküler sunuyor. Bunların altısı doğru, biri kuyruklu yalan! Hangisi acaba?
08:10 Zihnin Sıradışı Tepkileri Bir adamın evliliğini kurtarmak için yalan söyleyen yabancıların düştüğü komik durumu, hüsranla sonuçlanan bir lezzet testini ve acayip bir VIP çamaşırhane deneyimi izleyeceksiniz.
08:35 Zihnin Sıradışı Tepkileri İnsanlar kavga etmekten veya uçağa binmekten korktuğunda, alışılmadık VIP hizmetleri teklif edildiğinde ve kişisel alanları işgal edildiğinde neler olduğunu izleyeceksiniz.
08:55 Zihnin Sıradışı Tepkileri Orada olmayanı gördüğünüzde, yabancılarla aşırı samimi olduğunuzda ve otoriteye karşı koyduğunuzda neler olduğunu öğreneceksiniz.
09:20 Zihnin Sıradışı Tepkileri Su üstünde yürümenin başınızın dönmesine neden olması durumunda ve bir çiftin sosis hakkındaki gizli sohbetini duymaya zorlandığınızda neler olduğunu izleyeceksiniz.
09:40 Minik Efsane Avcıları Ekip, sanayi tipi bant ile işe yarar bir paraşüt yapılıp yapılamayacağını test ediyor. Arabaya atlayıp banttan yapılmış lastiklerle normal lastikleri karşılaştırıyorlar.
10:25 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
10:50 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
11:10 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
11:35 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
11:55 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
12:20 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
12:40 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
13:05 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
13:30 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
13:55 Nasıl Yapılmış? Eyer takımları, yulaf ezmesi, turkuaz takılar ve elektrikli küçük motosikletlerin nasıl yapıldığını öğrenin.
14:20 Nasıl Yapılmış? Plazma cevherinin nasıl üretildiğini ve özel efekt karinin nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
14:45 Nasıl Yapılmış? Üç tekerlekli elektrikli bisikletlerin ve cilt kreminin nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
15:10 Mühendislik Harikaları Brezilya'da, dünyanın en büyük hidroelektrik projelerinden biri yapılıyor. Danny Forster, yedi dağın içinden tünellerle geçen ve iki de baraj yapan bu muazzam projeyi araştırıyor.
16:00 Mühendislik Harikaları Danny Forster dünyanın en derin yeri olan Güney Afrika'daki Mponeng Altın madenine iner. Hergün yeni bir derinlik rekoru kırılan bu yer, yeryüzünün en tehlikeli yapı şantiyesidir.
16:50 Mühendislik Harikaları Danny Foster Avustralya'nın Melbourne kentinde dünyanın en modern stadyumunun inşaatında. Taraftarlara farklı bir deneyim vaad eden stad, kentin sembolü olacak.
17:40 Mühendislik Harikaları Danny Foster Kaliforniya'da en pahalı kamu projesini ziyaret ediyor. Ekipler yeni bir depremden önce Golden Gate köprüsünü depreme dayanıklı hale getirecekler.
18:30 Mühendislik Harikaları İsviçre'de Alpler'i geçmeyi üç kat hızlandıracak olan dünyanın en uzun tüneli Gotthard Base 18 milyar dolara malolacak. Danny Foster bu projeyi ele alıyor.
19:20 Dünyanın 5 Süperi Her biri kendi çapında bir mühendislik harikası beş en seçme dev uçak son listeye kalıyor. Hangisi dev uçakların en iyisi seçilecek acaba?
20:10 Tarihe Yakından Bakış Abu Simbel Mısır'da, 3000 yıl önce Firavun 2. Ramses tarafından yaptırılmış olan dünyanın en büyük oymakaya tapınağında. Bu dev tapınak nasıl ve niçin inşa edilmişti acaba?
21:00 Tarihe Yakından Bakış İnka başkenti Cusco altın ve diğer hazinelerinin zenginliğiyle ünlü bir yer olarak bilinirdi. Yeni keşifler bu muhteşem imparatorluğun çöküşünün bilinmeyen nedenlerini açıklıyor.
21:50 Amerika'nın Devleri Kerosenin kralı John D. Rockefeller ile Pennsylvania Demiryolu'nun öncüsü Thomas Scott, Amerika'nın yeni petrol endüstrisi için savaşırlar.
22:40 Amerika'nın Devleri 1800'lerin sonlarında iki dahi olan Thomas Edison ve Nikola Tesla dünyaya ışık ve enerji getirerek hayatı müthiş değiştirecek olan sistemleri kurarlar.
23:30 Uzaylılarla Temas Uzaylılar dünyamızla temas kurdu mu? Uluslararası bir görev ekibi, gizliliği kaldırılmış belgelerden ve UFO tanıklıklarından yararlanarak bu temel sorunun yanıtını araştırıyor.
00:20 Morgan Freeman ile Evrenin Sırları Evrime göre yaşamın tek bir varoluş amacı var, o da üreme. Bununla birlikte, ileri sürülen yeni bir teoriye göre genlerimizi aktarmak yerine, bambaşka bir varoluş amacına sahibiz.
01:05 Morgan Freeman ile Evrenin Sırları Morgan Freeman ile dünyanın en üstün bilimcilerinden oluşan konukları varoluşumuzun en derin sırlarını araştırıyor, insanlığı ezelden beri meşgul eden sorulara cevaplar arıyorlar.
01:50 Morgan Freeman ile Evrenin Sırları Morgan Freeman ve gezegenin en zeki bilim adamları varoluşumuzun en derin gizemlerini ve insanlığı sonsuza dek şaşırtan soruları araştırıyor.
02:35 Morgan Freeman ile Evrenin Sırları Morgan Freeman ve gezegenin en zeki bilim adamları varoluşumuzun en derin gizemlerini ve insanlığı sonsuza dek şaşırtan soruları araştırıyor.
03:20 Morgan Freeman ile Evrenin Sırları Morgan Freeman ve gezegenin en zeki bilim adamları varoluşumuzun en derin gizemlerini ve insanlığı sonsuza dek şaşırtan soruları araştırıyor.
04:05 Nasıl Yapılmış? Yağ basınç sensörlerinin nasıl yapıldığını ve yazdırma gereçlerinin nasıl üretildiğini keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:30 Nasıl Yapılmış? Hareketli konser sahnelerinin nasıl yapıldığını ve rimelin nasıl üretildiğini keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:50 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
05:15 Nasıl Yapılmış? Eyer takımları, yulaf ezmesi, turkuaz takılar ve elektrikli küçük motosikletlerin nasıl yapıldığını öğrenin.
05:35 Nasıl Yapılmış? Gündelik eşyaların nasıl yapıldığı, gerekli malzemeler ve üretim yöntemleri ele alınırken her birinin kendine özgü üretim süreçleri açıklanıyor.
06:00 Nasıl Yapılır Dünyanın en pahalı çayı nasıl toplanıyor ve işleniyor? Ayrıca Polonya'nın başkenti Varşova'daki Siekierki elektrik santralı kentin evlerinin yarısını nasıl ısıtıyor?
06:20 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Bir Aston Martin Vanquish'in nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? 'Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte bu arabanın doğum yerine gidiyor ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
06:40 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Bir Zenvo ST 1'in nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? 'Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte bu arabanın doğum yerine gidiyor ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
07:05 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Bir McLaren 650S'nin nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? 'Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte bu arabanın doğum yerine gidiyor ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
07:25 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Bir Falcon F7'nin nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? 'Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte bu arabanın doğum yerine gidiyor ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
07:50 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Bir Lotus Evora'nın nasıl üretildiğini hiç merak ettiniz mi? 'Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte bu arabanın doğum yerine gidiyor ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
08:10 Nasıl Yapılmış: Rüya Arabalar Nasıl Yapılmış' ekibi ile birlikte Caterham Seven'in doğum yerine gidiyor, işleyişini ve muhteşem dış görünüşünü inceliyoruz.
08:35 İnsan Evrene Karsi İnsanlar yıllardır Mars'a gitmeyi hayal ediyor ve artık nihayet kızıl gezegene doğru havalanmamıza ramak kaldı. Peki, bunun gerçekleşmesine ne kadar kaldı?
09:20 Kuyruklu Yıldız Çarpışması: Rosetta Rosetta, 67P kuyruklu yıldızında tarihi keşifler yaptı. Rosetta'nın kuyruklu yıldızın yüzeyine çarptığı günde 21. yüzyılın en büyük bilimsel olaylarından birini kutlayın.
10:05 Alaska'nın Mega Makineleri Tsunami dalgalarına dayanacak sağlamlıkta bir gemi Kuzey Amerika yollarında görülmemiş bir yolculuk yapıyor. Daha sonra bir makine filosu dev bir sel baskınını önlemeye çalışıyor.
10:50 Alaska'nın Mega Makineleri 588 sivri dişi olan dev makine Yeti, Amerika'daki en soğuk havalimanlarının çalışır halde tutumasına yardımcı oluyor. Ayrıca dev buz kırma tekneleri Alaska'nın buzlarını eziyor.
11:35 Nasıl Yapılır Modern dünyanın örtüsü kaldırılıp nasıl işlediğini öğreniyoruz. Uzay roketlerinden elektrik ampullerine kadar hayatımızdaki pek çok şeyin bilinmeyen öyküleri anlatılıyor.
11:55 Nasıl Yapılır Modern dünyanın örtüsü kaldırılıp nasıl işlediğini öğreniyoruz. Uzay roketlerinden elektrik ampullerine kadar hayatımızdaki pek çok şeyin bilinmeyen öyküleri anlatılıyor.
12:20 Nasıl Yapılır New Orleans'daki Mardi Gras törenlerindeki tekerlekli platformları nasıl yapıyorlar? Ayrıca akide yapmak için şeker nasıl karıştırılıyor, sündürülüyor ve çekiliyor?
12:40 Tarihe Yakından Bakış Abu Simbel Mısır'da, 3000 yıl önce Firavun 2. Ramses tarafından yaptırılmış olan dünyanın en büyük oymakaya tapınağında. Bu dev tapınak nasıl ve niçin inşa edilmişti acaba?
13:30 Zincirsiz Reaksiyon Mythbusters'dan Adam ile Jamie'nin çok zorlu iddialarla ekranda olduğu sezonda iki ekip zincirleme reaksiyonlu büyük ve dahiyane makineler yaratma göreviyle karşı karşıyalar.
14:20 Zincirsiz Reaksiyon Mythbusters sunucuları Adam ile Jamie bir grup elektronik uzmanı ile buluşur ve sonra marangozları yarıştırır. En çok aşamalı makineyi yaratan ekip yarışmayı kazanacak.
15:10 Alaska'nın Mega Makineleri Alaska Sahil Güvenlik ekibi üç katlı bina yüksekliğindeki dubaları ayakta tutmak için çalışıyor. Ayrıca bir Alaskalılar ordusu binlerce ton kapasiteli bir çelik feribot yapıyor.
16:00 Alaska'nın Mega Makineleri Büyük bir balık fabrikası günde 1300 tonluk deniz ürünü üretiyor. Uçan Ambulans Alaska'nın vahşi arazisinde 4500 metre yükseklikte hayat kurtarıyor.
16:50 Ay'a İnişin Bilinmeyenleri 1969'daki ay yolculuğu, bunun gerçek olup olmadığı konusunda kuşku yaratan pek çok komplo teorisinin konusu oldu. Olay gerçekte propaganda amaçlı bir aldatmaca mıydı?
17:40 Ay'a İnişin Bilinmeyenleri Uzmanlar, Ay'a inişin gerçek dışı, sahte bir komplo olduğu iddiasını ele alıyor. Bir gizli raporun Apollo uzay programında Nazi parmağı olduğu iddiasına yer verdiği doğru mu?
18:30 Herşey...Nasıl Yapılır? İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendi yolcu geminizi, orgunuzu ve Apache helikopteri nasıl yapabilirsiniz?
18:55 Herşey...Nasıl Yapılır? İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendinize ait inek sağma makinesini, bir futbol stadyumunu ve silindir aracını nasıl yapabilirsiniz?
19:20 Herşey...Nasıl Yapılır? İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendi sırt roketinizi, süper bisikleti ve kar temizleyicisini nasıl yapabilirsiniz?
19:45 Herşey...Nasıl Yapılır? İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendi matkabınızı, askeri tankınızı ve dünyanın en yüksek su kaydırağını nasıl yapabilirsiniz?
20:10 Herşey...Nasıl Yapılır? Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Hurda Araba Doğrayıcısı, Yarış Arabası, Bomba Uzmanı Giysisi nasıl yapılır acaba?
20:35 Herşey...Nasıl Yapılır? Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Bir Dev Kamyon, Uzay Arabası Seti, Bronzlaşma Aleti nasıl yapılır acaba?
21:00 Uzaylılarla Temas Uzaylılar dünyamızla temas kurdu mu? Uluslararası bir görev ekibi, gizliliği kaldırılmış belgelerden ve UFO tanıklıklarından yararlanarak bu temel sorunun yanıtını araştırıyor.
21:50 Uzaylıların Sırrını Çözmek Bir çok insan, hükümetin uzaylıların faaliyetlerini örtbas ettiği en büyük merkezin Arizona olduğuna inanıyor. Ekip, faal bir yer olduğu bilinen Sedona'ya gidiyor.
22:40 Uzaylıların Sırrını Çözmek Amerika'nın her yerinde her zamankinden daha fazla UFO görülüyor. Profesyonel bir UFO araştırma ekibi bu artan bildirimlerin ardında ne olduğunu anlamaya çalışıyor.
23:30 İnsan Evrene Karsi İnsanlar yıllardır Mars'a gitmeyi hayal ediyor ve artık nihayet kızıl gezegene doğru havalanmamıza ramak kaldı. Peki, bunun gerçekleşmesine ne kadar kaldı?
00:20 Kuyruklu Yıldız Çarpışması: Rosetta Rosetta, 67P kuyruklu yıldızında tarihi keşifler yaptı. Rosetta'nın kuyruklu yıldızın yüzeyine çarptığı günde 21. yüzyılın en büyük bilimsel olaylarından birini kutlayın.
01:05 Zincirsiz Reaksiyon Mythbusters'dan Adam ile Jamie'nin çok zorlu iddialarla ekranda olduğu sezonda iki ekip zincirleme reaksiyonlu büyük ve dahiyane makineler yaratma göreviyle karşı karşıyalar.
01:50 Zincirsiz Reaksiyon Mythbusters sunucuları Adam ile Jamie bir grup elektronik uzmanı ile buluşur ve sonra marangozları yarıştırır. En çok aşamalı makineyi yaratan ekip yarışmayı kazanacak.
02:35 Uzaylılarla Temas Uzaylılar dünyamızla temas kurdu mu? Uluslararası bir görev ekibi, gizliliği kaldırılmış belgelerden ve UFO tanıklıklarından yararlanarak bu temel sorunun yanıtını araştırıyor.
03:20 Nasıl Yapılmış? NASCAR otomobil karoserinin nasıl üretildiğini ve termal kahve bardaklarının nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
03:45 Nasıl Yapılmış? Sıradan eşyaların üretimlerinin mercek altına alınmasına devam ediliyor. Bambu seramik lambalar, bu bölümün konuları arasında.
04:05 Nasıl Yapılmış? Fayansların nasıl üretildiğini ve sosisli sandviç arabalarının nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:30 Nasıl Yapılmış? Yarış derilerinin nasıl üretildiğini ve ahşap sallanan sandalyelerin nasıl yapıldığını keşfederken her gün kullandığımız eşyalar mercek altına yatırılır.
04:50 Nasıl Yapılır Klasik Royal Enfield Continental GT motosikleti yeniden nasıl yaratıldı? Ayrıca, 'sanat eseri dedektifleri' yapılan bir sahtekarlığı nasıl anlarlar?
05:15 Nasıl Yapılır Çarpma testi merkezlerinde bilim ile hasar nasıl biraraya getiriliyor? Bir cep şemsiyesinin karmaşık mekanizması Nasıl Yapılır
05:35 Nasıl Yapılır New Orleans'daki Mardi Gras törenlerindeki tekerlekli platformları nasıl yapıyorlar? Ayrıca akide yapmak için şeker nasıl karıştırılıyor, sündürülüyor ve çekiliyor?
06:00 Nasıl Yapılır Modern dünyanın kapağını kaldırıp nasıl çalıştığına bakıyoruz. Roketlerden elektrik ampüllerine kadar hayatımızdaki harika şeylerin ardındaki gizli öyküler ekranlara geliyor.
06:20 Herşey...Nasıl Yapılır İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendi yolcu geminizi, orgunuzu ve Apache helikopteri nasıl yapabilirsiniz?
06:40 Herşey...Nasıl Yapılır İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendinize ait inek sağma makinesini, bir futbol stadyumunu ve silindir aracını nasıl yapabilirsiniz?
07:05 Herşey...Nasıl Yapılır İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendi sırt roketinizi, süper bisikleti ve kar temizleyicisini nasıl yapabilirsiniz?
07:25 Herşey...Nasıl Yapılır İnsanlığın en müthiş buluşlarını kendi başınıza yapabilmeniz için bir rehber. Kendi matkabınızı, askeri tankınızı ve dünyanın en yüksek su kaydırağını nasıl yapabilirsiniz?
07:50 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Hurda Araba Doğrayıcısı, Yarış Arabası, Bomba Uzmanı Giysisi Nasıl Yapılıracaba?
08:10 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Bir Dev Kamyon, Uzay Arabası Seti, Bronzlaşma Aleti Nasıl Yapılıracaba?
08:35 Aya İnişin Bilinmeyenleri 1969'daki ay yolculuğu, bunun gerçek olup olmadığı konusunda kuşku yaratan pek çok komplo teorisinin konusu oldu. Olay gerçekte propaganda amaçlı bir aldatmaca mıydı?
09:20 Aya İnişin Bilinmeyenleri Uzmanlar, Ay'a inişin gerçek dışı, sahte bir komplo olduğu iddiasını ele alıyor. Bir gizli raporun Apollo uzay programında Nazi parmağı olduğu iddiasına yer verdiği doğru mu?
10:05 Alaska'nın Mega Makineleri Alaska Sahil Güvenlik ekibi üç katlı bina yüksekliğindeki dubaları ayakta tutmak için çalışıyor. Ayrıca bir Alaskalılar ordusu binlerce ton kapasiteli bir çelik feribot yapıyor.
10:50 Alaska'nın Mega Makineleri Büyük bir balık fabrikası günde 1300 tonluk deniz ürünü üretiyor. Uçan Ambulans Alaska'nın vahşi arazisinde 4500 metre yükseklikte hayat kurtarıyor.
11:35 Nasıl Yapılır Yeryüzünün en ıssız madenlerinden birinde demir cevheri nasıl çıkartılıyor? Bir kraliçeye layık avizeler nasıl yapılıyor?
11:55 Nasıl Yapılır İstridye kabuklarını açmak için kullanılan bıçaklar nasıl yapılıyor? Bilim insanları bir laboratuvarda geleceğin elmaslarını nasıl üretiyorlar?
12:20 Nasıl Yapılır Modern dünyanın kapağını kaldırıp nasıl çalıştığına bakıyoruz. Roketlerden elektrik ampüllerine kadar hayatımızdaki harika şeylerin ardındaki gizli öyküler ekranlara geliyor.
12:40 Uzaylılarla Temas Uzaylılar dünyamızla temas kurdu mu? Uluslararası bir görev ekibi, gizliliği kaldırılmış belgelerden ve UFO tanıklıklarından yararlanarak bu temel sorunun yanıtını araştırıyor.
13:30 Zincirsiz Reaksiyon Multimedya sanatçılarından oluşan bir ekip ile bir grup metal işçisi, Movie Mayhem temasını yorumlayarak en yaratıcı ve çok aşamalı bir makine yapmak için yarışıyor.
14:20 Mythbusters Yerlerinizde rahat oturun! Mythbusters efsanevi Indiana Jones ile şamatalarını denemeye tabi tutuyor. Indiana'nın kırbacıyla da denemeler yapılacak.
15:10 Alaska'nın Mega Makineleri Sadece su ve buzun kullanılarak yapıldığı bir havaalanını yalnızca Alaska'da bulabilirsiniz. Geyiklerin olduğu bir bölgede, bir nükleer felaketi önlemek için 16 füze hazır bekler.
16:00 Bir Mega Havalimanı Bir mega-havalimanında herşeyin inceden inceye, dakikası dakikasına planlanması gerek. İşte bu karmaşık operasyon binlerce teknik elemanın zamana karşı yarışmasıyla gerçekleşiyor.
16:50 Aya İnişin Bilinmeyenleri 1969'daki Ay'a inişin gerçek olup olmadığını sorgulayan pek çok komplo teorisi üretildi. Gerçekten de bu olay propaganda amaçlı bir sahtekarlık mıydı acaba?
17:40 Aya İnişin Bilinmeyenleri Uzmanlar, Ay'a iniş aracındaki eğitimi sırasında Neil Armstrong'un ölüm tehlikesi geçirmesi olayını araştırıyor. Bazı çevreler bunu aya çıkışın sahteliğinin kanıtı sayıyorlar.
18:30 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Kameralı Örümcek Helikopter, Mega Çöp Kamyonu, Kalp Pili Nasıl Yapılıracaba?
18:55 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Jet Kanadı, Astronot Giysisi, Hava Tramvayı Nasıl Yapılıracaba?
19:20 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Uçak Gemisi, ve IMAX 3D Film Göstericisi Nasıl Yapılıracaba?
19:45 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Güneş Aracı, Gökdelen ve Hidroelektrik santral Nasıl Yapılıracaba?
20:10 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Kule Vinç, Haberleşme Uydusu Nasıl Yapılıracaba?
20:35 Herşey...Nasıl Yapılır Bu kılavuzla insanlığın en büyük buluşlarını kendiniz yapabilirsiniz. Roket Gemisi, Hoverktaft Nasıl Yapılıracaba?
21:00 Minik Efsane Avcıları Adam Savage altı yetenekli çocuğa muhteşem becerilerini gösterme şansı veriyor. Sürücülük, patlamalar, kimya, fizik, pop kültürü ve bazı başka alanlardaki mitleri ele alıyorlar.
21:50 Uyarmak Bizden Hem cesur hem de aptal internet efsanelerine bir bakış. Ekstrem tek tekerli dağ bisikletçileri, biber soslu rahatlatıcı küvet banyosu bunlardan bazıları.
22:40 Uyarmak Bizden İnternetteki en yaratıcı tiplere bir bakış. Bir makineye döcme yaptırmak, kağıttan bir motor yapmak, devasa bir ev yapımı salıncakta sallanmak göreceklerimizden bazıları.
23:30 Aya İnişin Bilinmeyenleri 1969'daki ay yolculuğu, bunun gerçek olup olmadığı konusunda kuşku yaratan pek çok komplo teorisinin konusu oldu. Olay gerçekte propaganda amaçlı bir aldatmaca mıydı?