Files
17 Total
No files were found. Try changing your query...
00:00 Acayip Dr Hannah Fry, modern matematiğin merkezinde, evrenin temel yapı taşları hakkında matematiğin ortaya koyduğu bir paradoksu araştırıyor.
01:00 Vivaldi: Dört Mevsimin Sırrı Bir 18.yy Venedik papazı nasıl rock müziği buldu? Neden Vivaldi en büyük eserini ürettikten sonra 200 yıla yakın bir süre ortadan kayboldu?
02:00 Genişletilmiş Ufuklar Dr Hannah Fry, Newton'un yer çekimi kanununa, geometriye ve modern sonsuzluk teorisine bakarak matematiğin gizemini araştırıyor.
03:00 Kozmik Perspektif&Zamanla Şekillenen Bu sonsuzluğa bir yolculuk. Hubble'ın çalıştığı yerleri, geçmişe bakışını, galaksimizin şiddetli geçmişini gösteriyor.
03:30 Çevremizdeki Sanat Phillippe, ressamların, heykeltıraşların, fotoğrafçıların ve marangozların doğadan nasıl ilham aldıklarını keşfediyor.
04:00 Olumlu Atıklar Jennifer dışkının gücünü araştırarak doğru ile yanlışı ayırıyor. Şaşırtıcı yararlarının olduğunu keşfediyor.
04:40 Gelecekteki Yollar Daha mı Yeşil? Bu bölümde elektrikli arabalar ilgili gelişmeler ve hangi bilimsel ekiplerin bunda kilit rol oynadığını öğreneceğiz.
05:00 Tanrı Olarak Sayılar Dr Hannah Fry, matematiğin gizemini araştırıyor. Bir dil gibi mi yoksa evrenin dokusunun bir parçası olarak mı icat edildiğini sorguluyor.
06:00 Aye-aye Maymunu Stephen ve Mark ölüm getirdiğine inanıldığı için öldürülen aye-aye'ı bulmak amacıyla Madagaskar'a gidiyorlar.
07:00 Yeşeren Fikirler Danni bitkilerin ve küflerin yeni buluşlara ve teknolojilere ilham kaynağı olduğunu keşfediyor.
07:30 İklim Değişikliği Danni iklim değişikliğiyle başa çıkmak için doğadan yardım alan bilim insanlarını ve kaşifleri takip ediyor.
08:00 Güneş Teknolojisi Teknolojiye sayesinde tatillerimiz daha rahat olabiliyor. Güneş ürünlerinde sürekli yenilikler var.
08:30 Antiasit Roket Phil roket güçlü antiasit tabletleri nasıl yapabileceğinizi gösteriyor. Bir balonu şişirmek, ışık ve kristalleri üretmek için kimya bilimini kullanır.
09:00 Plastik Kukalar Michelle ve Nigel eski çantalarla stok sorununu çözüyorlar ve plastik şişelerden kuka yapıyorlar.
09:30 Ula On beş yaşındaki Ula bir ay boyunca ailesinin parasını yönetiyor ve şarkıcılık kariyerine destek olacak kadar para biriktirmeyi hedefliyor.
10:00 Hırdavat Steve Spangler bilime dayalı mahallenizdeki hırdavat dükkanından alacağınız malzemelerle yapacağınız inanılmaz deneyler gösterir.
10:30 Kendini İyileştiren Vücut Doktorlar, vücudun nasıl kendi kendini iyileştirdiğini inceliyorlar. Evde yapabileceğiniz bir numara gösteriyorlar.
11:00 Rüzgar Gücü Doktorlar, gaz çıkarmanın gücünü keşfediyorlar. Dr. Chris robot hastalarla tanışıyor ve hemşirelik eğitimine katılıyor.
11:30 Ellenor On üç yaşındaki Ellenor bir aylığına ailesinin bütçesini yönetiyor ve yeni bir yatak alacak kadar para biriktirebilmeyi hedefliyor.
12:00 Bellek Beynimiz sayesinde bizi biz yapan geçmiş deneyimlerimize erişebiliriz… rüyalarımıza bile! Bu da eşsiz kişiliklerimizi oluşturur.
12:30 Elektro Manyet Phil yapabileceği en güçlü mıknatısı yapmak için uğraşıyor. Pusulayı kullanarak kuzey kutbuna yönelmeye çalışıyor.
13:00 Lamu - Eşek adası Kenya sahilinin hemen yanında bulunan Lamu’nun küçük adasında 6000 adet eşek yaşıyor. Shee ise kendi eşeğine sahip olmanın hayalini kuruyor.
13:15 Galler - Çoban köpeklerinin dünya şampiyonası Galler on bir milyon koyuna ve en iyi çoban köpeklerine sahiptir. Nigel ve onun köpeklerinden biri dünya şampiyonasına hazırlanıyorlar.
13:30 Karaciğerin İnanılmaz Dünyası Doktorlar karaciğerin nasıl çalıştığını gösteriyor. Dr. Chris bir deney için sümük topluyor.
14:00 Evlerimiz İçin Yeni Fikirler Evinizi elektrik olmadan aydınlatmanın sırlarını keşfedin, birkaç ısınma numarası öğrenin ve evdeki boş alanları değerlendirin.
14:30 Çılgın Kamuflaj Michelle ve Nigel ağaç dalları ile sanatsal üretim yapıyor ve arkadaşlarınızı kandırmanız için çılgın bir kamuflaj üretiyorlar.
15:00 Susan On beş yaşındaki Susan bir aylığına ailesinin bütçesini yönetiyor ve yeni kulaklıklarına yetecek kadar para biriktirebilmeyi hedefliyor.
15:30 Dışkı Neden Kahverengidir? Doktorlar dışkıları neyin kahverengi yaptığını öğrenmek için bir deney yapıyorlar ve Xand, dalış için gereken nefes becerilerini keşfediyor.
16:00 Elektrik Steve Spangler elektriğin bilmine dayanan eğlenceli deneyler yapar.
16:30 Hindistan: Dünyanın En Büyük Okul Yemeği Misbah'ın ailesi çok yoksuldur. Neyseki, Hindistan'da öğrenciler için dengeli öğünler hazırlayan büyük okul kafeteryaları bulunmaktadır.
16:45 Hermitaj: Kedilerin Sarayı 50'den fazla kedi, Hermitaj yuva olarak görmektir. Ama yavrular yeniden yerleştirilmektedir. Biri de kırsal bölgede yuva bulan Peter'dir.
17:00 Yutma Dr. Chris bir kamera yardımıyla yiyecekleri yuttuğumuzda vücudumuzda ne olduğunu gösteriyor.
17:30 Sıcak Hava Balonu Ev yapımı sıcak hava balonu, yere düştüğünde kötü bir şekle bürünüyor. Phil, balık yağından yapılmış kostümle buz dolu küvete giriyor.
18:00 Kötü Alışkanlıklar Tırnak yemek, ter kokusu ve kötü alışkanlıklar hayatımızı olumsuz etkiler. Bu problemlerden kurtulmanın yolları vardır.
18:30 Bebek Olmak İnsanların ve hayvanların doğum öncesi ve sonrası deneyimleri tartışılıyor.
19:00 Mitchell On dört yaşındaki Mitchell ailesinin bütçesini bir aylığına devralıyor ve bunun rakamlar kadar insanlarla da alakalı olduğunu anlıyor.
19:30 Keşif Çağı Matt, Paige ve tarih avcıları dönemin keşiflerini ve haritaların nasıl yapıldığını ortaya çıkarmak için Keşif Çağı'na gidiyorlar.
20:00 Parazitlerle Yaşamak Michael Mosley, insan vücudu üzerindeki etkilerini araştırmak için kendisini çeşitli parazitler ile enfekte ediyor..
21:00 Uyku Uykudan mahrum kalmış yeni baba Lawrence Leung uykunun ardındaki son bilimsel sırları incelerken neyi kaçırdığını ve neye ihtiyacı olduğunu öğreniyor.
22:00 Hormonların Fantastik Dünyası Büyümemizden duygularımıza, bizi biz yapan şeyin bir parçası olan hormonlar, tıp tarihinin en iyi ve en kötü olaylarını ortaya çıkarıyor.
23:00 Yeşeren Fikirler Danni bitkilerin ve küflerin yeni buluşlara ve teknolojilere ilham kaynağı olduğunu keşfediyor.
23:30 İklim Değişikliği Danni iklim değişikliğiyle başa çıkmak için doğadan yardım alan bilim insanlarını ve kaşifleri takip ediyor.
00:00 Parazitlerle Yaşamak Michael Mosley, insan vücudu üzerindeki etkilerini araştırmak için kendisini çeşitli parazitler ile enfekte ediyor..
01:00 Uyku Uykudan mahrum kalmış yeni baba Lawrence Leung uykunun ardındaki son bilimsel sırları incelerken neyi kaçırdığını ve neye ihtiyacı olduğunu öğreniyor.
02:00 Hormonların Fantastik Dünyası Büyümemizden duygularımıza, bizi biz yapan şeyin bir parçası olan hormonlar, tıp tarihinin en iyi ve en kötü olaylarını ortaya çıkarıyor.
03:00 Yeşeren Fikirler Danni bitkilerin ve küflerin yeni buluşlara ve teknolojilere ilham kaynağı olduğunu keşfediyor.
03:30 İklim Değişikliği Danni iklim değişikliğiyle başa çıkmak için doğadan yardım alan bilim insanlarını ve kaşifleri takip ediyor.
04:00 Ay'a Dönüş Apollo'nun aya gönderilmesinin üzerinden yarım yüzyıl geçti. Astrofizikçi Alan Duffy bizleri yeni uzay yarışı içine götürüyor.
05:00 Yer Çekiminin Sırları Profesör Al-Khalili araştırılan pek çok gelişmenin yanı sıra yer çekiminin pek çok sırrı olduğunu keşfediyor.
05:45 Sürdürülebilir Yemeğinizin Tadını Çıkarın Bu bölümde kinoa ve horozibiği gibi yüksek kalite protein üreten deneysel bir çiftliği ziyaret ediyoruz.
06:00 güç Amanda Orta Çağ'da dinle uğraşan kadınları araştırıyor. Eğitimde, kanunda, evlilikte kendi yollarını çizen kadınları ortaya çıkarıyor.
07:00 Medikal Danni doğadan ilham alınarak yapılan ilaçlardaki son gelişmeleri keşfediyor.
07:30 Uzay Boşluğu Danni NASA'nın uzayı keşfetmek için dirimkurguyu nasıl kullandığını öğreniyor.
08:00 Sağlık Yardımcıları Sakız çiğnemenin sağlığa bazı yararları vardır. Midemizden rahatsızlandığımızda pirinç, soda ve muz yardımcı olabilir. Meyveler ince kalmamıza yardım edebilir.
08:30 Balkabağı Deneyi Phil yumurta kırarak madde-bilimi tanıtıyor. Polimer, köpük ve zırh kullanarak bir balkabağı deneyi yapıyor.
09:00 Basamak Michelle ve Nigel bir basamak yapıyorlar. Sokak sanatçısı Banksy'i araştırıyorlar.
09:30 Newton Dick ve Dom Sir Isaac Newton'ın zekasını yerçekimi teorilerini inceleyerek yeniden ortaya çıkartıyor. Ardından kendi fikirlerini deniyorlar.
10:00 Süper Market Bilimi Kendi bilim sihrinizi yaratbileceğiniz malzemeleri göstermek için Steve Spangler süper markete gider.
10:30 Kalp Doktorlar kalbi inceliyorlar. Dr. Xand can kurtaran bir köpekle tanışıyor. Acil serviste ise, dişi abse yapmış ve elini kesmiş hastalar var.
11:00 Öksür Bakalım! Doktorlar, öksürdüğümüzde ağzımızdan gelenleri gösteriyorlar. Acil serviste ise, kafasını çarpmış ve burnuna para kaçmış iki hasta var.
11:30 Byron On üç yaşındaki Byron bir aylığına ailesinin bütçesini yönetiyor ve krampon alabilecek kadar para biriktirebilmeyi hedefliyor.
12:00 Pas Dylan Fransız Guyanasın'da çatısı paslı br evde yaşıyor. Bu bölümde bunun nedenini bulmak için metal ve oksijen kullanarak deneyler yapıyor.
12:15 Aynalar Hollandalı Sjanne aynaların önünde dans etmeye bayılıyor. Bu bölümde aynalarla ilgiliğ her şeyi öğreniyor.
12:30 Vibrobot Phil binebileceği kadar büyük titreyen bir vibrobot yapıyor. Suyu ve lazerleri orta düzeyde tutmaya çalışıyor.
13:00 Ada - Barut fıçısında yaşamak Yanardağların merkezi olan İzlanda. Çocuklar okulda yanardağlarla ilgili çok şey öğreniyorlar Katla patlarsa ne yapacakları konusunda da.
13:15 Inti wara yassi - Bolivya’nun Nuh’un gemisi Bolivya’da bir proje hem bakımsız hayvanları hem de kimsesiz çocukların bakımlarını kapsıyor. Miguel’e ise genç bir puma veriliyor.
13:30 Bit Doktorlar, vücutlarında görünmez bir mürekkep buluyorlar. Dr. Xand bir hastasının kafasının süpürgeyle bitlerden temizlenmesini izliyor.
14:00 Doğa Olayları Bilim; medcezirin, kuzey ışıklarının,yıldırımın ve şimşeğin sırlarını açıklayabilir.
14:30 Şapırtı Saldırısı Michelle ve Nigel boş ambalajları kullanarak arkadaşlarınıza nasıl şaka yapabileceğinizi gösteriyorlar. Şapırtı saldırısına hazır olun!
15:00 Imogen On beş yaşındaki Imogen bir aylığına ailesinin bütçesini yönetiyor ve dans hobisine ayırabilecek kadar para biriktirebilmeyi hedefliyor.
15:30 Beyin Nasıl Büyür? Doktorlar rahat nefes almanızı sağlayan burun kemiklerinizi gösteriyor ve bilim insanlarının bir beyni nasıl büyüttüğünü öğreniyorlar.
16:00 Güneş 12 yaşındaki Amanda, yazların neden o kadar parlak geçtiğini anlamak için kendi güneş saatini yapıyor ve devasa bir sosis inşa ediyor.
16:15 Yüzmek / Batmak Jacob, gemiler su yüzünde durabilirken, taşın neden battığını merak ediyor. Bunu bulmak için de bir dizi eğlenceli testler yapıyor.
16:30 Kenya Dağının Filleri Kenya Dağı çevresinde 2000 fillik doğal koruma alanı vardır. Hayvanlar ürünlere zarar vermekte, kaçak avcılar tarafından avlanmaktadırlar.
16:45 Arktik Bölge: Erkek Çocuk Avcı Oluyor Grönland'ın kuzeyindeki İnuitler hala fok balığı ve kutup ayısı avlayarak geçimlerini sağlamaktadır. Artık az erkek çocuğu avcı olmak ister.
17:00 Kulak Salgısı Doktorlar, kulak salgısını inceliyor ve vücut parçaları yapan bir profesörle tanışıyorlar. Acil serviste ise, saç tokası yutmuş biri var.
17:30 Makara Yarışçısı Phil büyük bir kablo makarasından makara yarışçısı yapıyor. Çubuk ve pinpon toplarıyla fare kapanlarına bir düzenek hazırlıyor.
18:00 Güvenlik Testleri Yemeklerimiz, arabalarımız, oyuncaklarımız ve mobilyalarımız bizim için güvenli mi diye güvenlik teste sokuluyor.
18:30 Müziğin Gücü Müziğin üzerimizde duygusal ve fiziksel etkileri vardır. Hayvanlar iletişim kurmak için müziği kullanır. Teknoloji müziği dijital çağa taşıyor.
19:00 Çılgın Kamuflaj Michelle ve Nigel ağaç dalları ile sanatsal üretim yapıyor ve arkadaşlarınızı kandırmanız için çılgın bir kamuflaj üretiyorlar.
19:30 Şapırtı Saldırısı Michelle ve Nigel boş ambalajları kullanarak arkadaşlarınıza nasıl şaka yapabileceğinizi gösteriyorlar. Şapırtı saldırısına hazır olun!
20:00 Işık Steven Johnson, yapay ışık gelişiminin tarihi boyunca insanları ve yenilikleri inceliyor.
21:00 Buzdağının Yaşamı Ve Ölümü Bir grup bilim insanı, denizde yüzen bir buzdağını araştırıyor. Üzerinde çalışırlarken, buzdağı altlarında kırılmaya başlıyor.
22:00 Beynin Cinsiyeti Alice Roberts ve Dr. Michael Mosley, kadın ve erkek beyinlerinin gerçekten farklı olup olmadığını öğrenmek için bir araya geliyor.
23:00 Medikal Danni doğadan ilham alınarak yapılan ilaçlardaki son gelişmeleri keşfediyor.
23:30 Uzay Boşluğu Danni NASA'nın uzayı keşfetmek için dirimkurguyu nasıl kullandığını öğreniyor.
00:00 Işık Steven Johnson, yapay ışık gelişiminin tarihi boyunca insanları ve yenilikleri inceliyor.
01:00 Buzdağının Yaşamı Ve Ölümü Bir grup bilim insanı, denizde yüzen bir buzdağını araştırıyor. Üzerinde çalışırlarken, buzdağı altlarında kırılmaya başlıyor.
02:00 Beynin Cinsiyeti Alice Roberts ve Dr. Michael Mosley, kadın ve erkek beyinlerinin gerçekten farklı olup olmadığını öğrenmek için bir araya geliyor.
03:00 Medikal Danni doğadan ilham alınarak yapılan ilaçlardaki son gelişmeleri keşfediyor.
03:30 Uzay Boşluğu Danni NASA'nın uzayı keşfetmek için dirimkurguyu nasıl kullandığını öğreniyor.
04:00 Buzdağının Doğuşu Bir grup bilim insanı, Grönland'daki Store buzulunun neden bu kadar buzdağı ürettiğini açıklayan gizli güçleri ortaya çıkarıyor.
05:00 Memeli Serası Profesör Fortey, bazı şaşırtıcı fosiller bulmak için, Almanya'daki eski bir volkanik gölün kalıntılarına gidiyor.
06:00 Yeşeren Fikirler Danni bitkilerin ve küflerin yeni buluşlara ve teknolojilere ilham kaynağı olduğunu keşfediyor.
06:30 Pensilvanya Phillippe bilim adamlarının havanın kalitesini nasıl ölçtüklerini öğreniyor, Apalaş dağlarını ve bir mantar çiftliğini ziyaret ediyor.
07:00 Komodo Ejderi Stephen ve Mark ölümcül Komodo Ejderini görmek için Endonezya'ya gidiyorlar. Burada bir projeye katılıyorlar.
08:00 Sıvılar Steve Spangler bu bölümde suyun üzerinde nasıl yürünebileceğini gösteriyor. Aynı zamanda sıvı nedir sorusuna da cevap veriyor.
08:30 Kavisler Hamza kavislerin neden bu kadar güçlü olduklarını anlamak için geçmişe gidiyor.Kavisler yuvarlak şekli sayesinde yerçekimine karşı koyuyor.
09:00 Beyni Güçlendirin IQ Testi zekayı ölçmek için keşfedilmiştir. Hafızalarınızı geliştirmenin yolları var.
09:30 Beşinci yolun cesur melekleri Loco yıllardır Kolombiya’nın en tehlikeli yolunda hayatını idame ettiriyor. 15 yaşındaki Felix’in en büyük hayali ilerde Loco gibi olmak.
09:45 Marta ve yavru su samuru Bir hayvanları kurtarma görevi sırasında Marta Viki adında bebek şempanzeyle yakınlaşıyor. Yanında Marta olmadan hayatta kalabilecek mi?
10:00 Süperkahraman Olabilirsin Fotoğrafçılar arkadaşlarını favori süper kahramanlarına çeviriyorlar. Fotoğrafları yarışmayı kazanabilecek kadar çizgi-roman vari olacak mı?
10:30 Roketler Steve Spangler soda şişesi, balon, sirke ve pipet kullanarak nasıl roket yapabileceğini gösteriyor.
11:00 Hava Kontrolü Doktor K ve Nash saç kurutma makinesi olmadan nesneleri nasıl havalandırabileceklerini öğreniyorlar.
11:30 Sizi Ne İğrendirir? Doktorlar laboratuvara gidip midemizi neyin bulandırdığını öğreniyor..Sonra, tıbbi gizemleri ele alıyorlar.
12:00 Rajastan meclisinin çocukları 13 yaşındaki Neraj Rajastan’daki çocuk meclisinin tarım bölümü başkanı. Ve kuraklıkla yüzleşen köylülere su konusunda bilgiler veriyor.
12:15 Ritmin ülkesi Burundi İç savaşın hâkim olduğu Burundi’de davullar ümit oluyor. Davul geleneğinin devam etmesi için insanlar gençlere güveniyorlar.
12:30 Kas Hafızası Beyin, vücudumuzdaki tüm organlardan sorumludur. Bu kumanda sayesinde çevreye çabuk ve koordineli bir yanıt verebiliriz.
13:00 Renk Bilimi Steve Spangler evde de yapılabilecek inanılmaz deneylerle renklerin sırrını ortaya çıkarır.
13:30 Keşif Çağı Matt, Paige ve tarih avcıları dönemin keşiflerini ve haritaların nasıl yapıldığını ortaya çıkarmak için Keşif Çağı'na gidiyorlar.
14:00 Güneş Teknolojisi Teknolojiye sayesinde tatillerimiz daha rahat olabiliyor. Güneş ürünlerinde sürekli yenilikler var.
14:30 Jeodezik Kubbe Phil şekerli sakız ve kürdanlar ile nasıl bir jeodezik kubbe yapılacağını gösterir. Ve sonrasında portakal ve karpuz ile olayı zirveye taşır.
15:00 Metamorfoz Siesta Gregor Samsa ile tanışıyor, o insana dönüşen bir hamamböceği! Siesta onu ailesinden saklamak için yardım etmeyi deniyor.
15:15 Binbir Gece Şehrazat Siesta'nın yardımı ile eşi Kral Sharyar'a hikayelerini anlatıyor. Ve bu gelecek ölümcül bir sonu engelliyor.
15:30 Simetri Hamza çerçeveli iki portreyi eşleştirmek için karşı konulmaz bir istek duyuyor. Ndene böyle? Çünkü insan beyni simetriye bayılır!
16:00 Beşinci yolun cesur melekleri Loco yıllardır Kolombiya’nın en tehlikeli yolunda hayatını idame ettiriyor. 15 yaşındaki Felix’in en büyük hayali ilerde Loco gibi olmak.
16:15 Marta ve yavru su samuru Bir hayvanları kurtarma görevi sırasında Marta Viki adında bebek şempanzeyle yakınlaşıyor. Yanında Marta olmadan hayatta kalabilecek mi?
16:30 Plastik Kukalar Michelle ve Nigel eski çantalarla stok sorununu çözüyorlar ve plastik şişelerden kuka yapıyorlar.
17:00 Kızılderililer Matt, Paige ve tarih avcıları Kızılderili kültürünü keşfetmek için zaman yolculuğuna çıkıyorlar.
17:30 Michael On beş yaşındaki Michael bir aylığına ailesinin bütçesini yönetiyor ve bir piano klavyesi alabilecek kadar para biriktirebilmeyi hedefliyor.
18:00 Örümcek Gücü Doktor K örümcek korkusuyla yüzleşirken,Nash ile birlikte örümcek güçlerinin ardındaki sırrı araştırıyorlar.Kendi ağ atıcılarını yapıyorlar.
18:30 Antiasit Roket Phil roket güçlü antiasit tabletleri nasıl yapabileceğinizi gösteriyor. Bir balonu şişirmek, ışık ve kristalleri üretmek için kimya bilimini kullanır.
19:00 Genç ve sağlıklı kalmanın sırları Genç ve sağlıklı kalmamız genlerimizden yalnızca %30 oranında etkilenir , gerisi yaşam stilimize bağlıdır. Bilim insanları sağlıklı yaşlanmanın sırlarını açıklıyor.
19:30 Dışkı Neden Kahverengidir? Doktorlar dışkıları neyin kahverengi yaptığını öğrenmek için bir deney yapıyorlar ve Xand, dalış için gereken nefes becerilerini keşfediyor.
20:00 Etkileyici Manzaralar Phillippe, Yellowstone ve Zion ulusal parklarındaki manzaraları keşfediyor.
20:30 Doğadan Gelen Moda Danni giyim alanında doğadan nasıl ilham alındığını keşfediyor.
21:00 Mekanik Mucizeler: Saat Mekanizmaları Hayalleri Endüstriyel çağın başlangıcında taklitlerinin ve yenilerinin hayata geçirilmesini gördüğümüz otomatik ve mekanik saatlerin tuhaf hikayeleri.
22:00 ayırım Amanda Konfiçyus'un yönetimi altındaki kadınların rollerini ve Asya ideallerinin bir kadın erdem kastını nasıl etkilediğini tespit ediyor.
23:00 Büyük Tasarım & Tabloyu Genişletmek Evrenin bir helezon içerdiğini var sayıyoruz. Hubble karanlık madde ve karanlık enerji yoluyla evrenin yaşını çözmemize yardım ediyor.
23:30 Mercan Kayalıklarındaki Bilim Phillippe Avusturalya'daki James Cook Üniversitesine ve Avusturalya Enstitüsü Deniz Bilimleri Bölümüne gidiyor.
00:00 Mekanik Mucizeler: Saat Mekanizmaları Hayalleri Endüstriyel çağın başlangıcında taklitlerinin ve yenilerinin hayata geçirilmesini gördüğümüz otomatik ve mekanik saatlerin tuhaf hikayeleri.
01:00 ayırım Amanda Konfiçyus'un yönetimi altındaki kadınların rollerini ve Asya ideallerinin bir kadın erdem kastını nasıl etkilediğini tespit ediyor.
02:00 Anne Karnındaki Son Dönem Anne karnındaki son aylarda olanların öyküsü ve, doğumdan önce meydana gelen gelişmeler anlatılıyor.
03:00 Büyük Tasarım & Tabloyu Genişletmek Evrenin bir helezon içerdiğini var sayıyoruz. Hubble karanlık madde ve karanlık enerji yoluyla evrenin yaşını çözmemize yardım ediyor.
03:30 Mercan Kayalıklarındaki Bilim Phillippe Avusturalya'daki James Cook Üniversitesine ve Avusturalya Enstitüsü Deniz Bilimleri Bölümüne gidiyor.
04:00 medenileşmek Amanda dünyada kadınları düzenleyen ilk kanunun şifrelerinin izini sürer ve güce ulaşmak için kendi yolunu çizen bir grup kadını bulur.
05:00 Anne Karnındaki Orta Dönem Anne karnındaki ikinci çeyrekte, yani bir birey olduğumuzda olanların hikayesi anlatılıyor.
06:00 İklim Değişikliği Danni iklim değişikliğiyle başa çıkmak için doğadan yardım alan bilim insanlarını ve kaşifleri takip ediyor.
06:30 Korucular Phillippe park korucularının işinin önemini anlıyor ve köpeklerin çığ altında kalan insanları nasıl kurtardıklarını öğreniyor.
07:00 devrim Amanda dünyayı bugünkü haline getiren devrimlerde rolalan kadınları araştırıyor. Siyasi haklardan üretkenliğe kadar.
08:00 Havanın Gücü Steve Spangler fen kurallarıyla tuvalet kağıdından nasıl fırlatıcı yapacağını ve uçağın nasıl havada kalacağını gösteriyor.
08:30 Müzikal silindirler Hamza flüt, klakson, org gibi müzik aletlerinin neden silindir biçiminde olduklarını bulmak konusunda kararlı.
09:00 Fırtına Zararı Doğal afetler büyük hasarlara neden olabilir ama bunlardan ders alıp yeni teknolojiyle gerekli önlemleri alabiliriz.
09:30 Rönesans Matt, Paige ve tarih avcıları sanatsal şaheserlerin ve harika buluşların zamanı olan Rönesans dönemini ziyaret ediyor.
10:00 Çek ve Kazan Bu bölümde yarışmacılar bir Toronto FC oyuncusuyla eşlecek. Kim en iyi fotoğrafı çekip, yarışmayı kazanacak?
10:30 Mutfak Kimyası Sunucumuz Steve Spangler marketten alınan malzemelerle sabundan nasıl sufle yapabileceğini gösteriyor.
11:00 Süper Kameralar Nash, Doktor K ile Bilim Savunma Topluluğu ve bir araştırma merkezini ziyaret ederek bir süper kamera üretiyorlar.
11:30 Yara Kabukları Xand, kanınızın nasıl pıhtılaştığını gösteriyor ve Ronx, ekolokasyonun görme sorunu olan insanlara nasıl yardımcı olduğunu öğreniyor.
12:00 Beşinci yolun cesur melekleri Loco yıllardır Kolombiya’nın en tehlikeli yolunda hayatını idame ettiriyor. 15 yaşındaki Felix’in en büyük hayali ilerde Loco gibi olmak.
12:15 Marta ve yavru su samuru Bir hayvanları kurtarma görevi sırasında Marta Viki adında bebek şempanzeyle yakınlaşıyor. Yanında Marta olmadan hayatta kalabilecek mi?
12:30 Plastik Kukalar Michelle ve Nigel eski çantalarla stok sorununu çözüyorlar ve plastik şişelerden kuka yapıyorlar.
13:00 Kızılderililer Matt, Paige ve tarih avcıları Kızılderili kültürünü keşfetmek için zaman yolculuğuna çıkıyorlar.
13:30 Michael On beş yaşındaki Michael bir aylığına ailesinin bütçesini yönetiyor ve bir piano klavyesi alabilecek kadar para biriktirebilmeyi hedefliyor.
14:00 Sağlık Yardımcıları Sakız çiğnemenin sağlığa bazı yararları vardır. Midemizden rahatsızlandığımızda pirinç, soda ve muz yardımcı olabilir. Meyveler ince kalmamıza yardım edebilir.
14:30 Balçık Phil polimerlerin bilimini keşfeder ve nasıl her yerde bulunabildiklerini öğrenir. En sevdiği polimer balçığı yapar.
15:00 Notre Dame'ın Kamburu Quasimodo da Frollo da Esmeralda'ya aşık olurlar. Siesta Quasimodo'ya yardım ettiğinde sorunlar başlar.Bu aşk masalı mutlu sonla bitmiyor.
15:15 İlahi Komedya Siesta Dante ile birlikte onun aşkı Beatrice'i aramak için yer altı dünyasına iner. Inferno'ya giden yolda bir sürü korkunç karakter ile tanışırlar.
15:30 Çubuklar Hamza köprülerin ve pek çok yapının neden birbirlerine kenetlenmiş üçgenlerden oluştuğunu merak ediyor.
16:00 Göçebe çocukların kutuptaki okulu 600 çocuk ailelerinin yanında helikopterin gelip onları okula götürmelerini bekliyorlar. Bu 5 yaşındaki Katja’nın ilk seferi.
16:15 Garda Gölü’nün kurtarıcı köpekleri Ester ve köpeği Mia Garda Gölü’nde hayat kurtarıyorlar. Newfoundland köpekleri ağırlıklarını insanları sudan çıkarmak için kullanıyorlar.
16:30 Basamak Michelle ve Nigel bir basamak yapıyorlar. Sokak sanatçısı Banksy'i araştırıyorlar.
17:00 Aborjinler Matt, Paige ve tarih avcıları yaşayan en eski medeniyetlerden biri olan Avustralyalı Aborjinlerin peşine düşüyorlar.
17:30 Christabel On beş yaşındaki Christabel bir aylığına ailesinin bütçesini yönetiyor ve gitar alabilmek için para biriktirebilmeyi hedefliyor.
18:00 Süper Kuvvet Doktor K ve Nash yapay kasları ve güçlü iskeletleri gördükten sonra süper kuvvet için araştırma yapıyorlar. Araba kaldırmayı deniyorlar.
18:30 Balkabağı Deneyi Phil yumurta kırarak madde-bilimi tanıtıyor. Polimer, köpük ve zırh kullanarak bir balkabağı deneyi yapıyor.
19:00 Ev Yapımı Konserve yemekler, ev eşyaları, kozmetikler: ev yapımı güzelliklerle ilgili her şeyi bilim açığa çıkarıyor.
19:30 Beyin Nasıl Büyür? Doktorlar rahat nefes almanızı sağlayan burun kemiklerinizi gösteriyor ve bilim insanlarının bir beyni nasıl büyüttüğünü öğreniyorlar.
20:00 Çevremizdeki Sanat Phillippe, ressamların, heykeltıraşların, fotoğrafçıların ve marangozların doğadan nasıl ilham aldıklarını keşfediyor.
20:30 Robotlar ve İnsansız Makineler Danni Washington doğadan ilham alınarak, en son teknolojiyle üretilen robotları inceliyor.
21:00 Kabarcık Bilimi Deneysel fizikçi Helen Czerksi baloncukların, mikrodan makroya fiziksel, kimyasal ve biyolojik süreci nasıl desteklediğini gösteriyor.
22:00 Nihai Şafak Nihai Şafak, plazmanın enerjisini dizginleyerek uzay araştırmalarında devrim yapma arayışında olan Ben Longmier ve ekibini takip ediyor.
23:00 Kayboluş Noktaları & Hayat Var mı? Canavar kara delikler fizik kanunlarını açıklıyor, kendi samanyolumuzu bile. Hubble başka gezegenler keşfetmemizin yolunu açıyor mu?
23:30 Yeni Zelanda Phillippe Yeni Zelanda'ya gidiyor. Auckland'deki volkanik alanı ziyaret ediyor ve orada dünyanın en büyük böceklerini görüyor.